Zeynep’in katili olayı hatırlamadığını söyledi

Muğla’nın Menteşe ilçesinde kız arkadaşı Zeynep Şenpınar’ı (24) dövdükten sonra göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun (26) yargılanmasına Muğla 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Tutuklu sanık Selim Ahmet Kemaloğlu, SEGBIS yöntemiyle katılarak savunmasını verdi. Kemaloğlu savunmasında, “Ben olayın olduğu günü hatırlamıyorum, gözlerimi hastanede yoğun bakımda açtım” dedi.
Zeynep Şenpınar’ın annesi Arzu Şenpınar ise verdiği ifadede, “Ben Selim’i tanımıyorum, Kızım hayat dolu bir kızdı, okulunda başarılıydı. Ne istedin kızımdan? Senin annen kardeşin yok mu?” dedi.
Arzu Şenpınar’ın ardından yeniden söz alan Selim Ahmet Kemaloğlu, “Annesi beni tanımadığını söylüyor, Ben annesini tanıyorum abisini tanıyorum, ben Kahramanmaraş’a gittim, ben Zeynep’i tanıdığım ve sevdiğim için Kahramanmaraş’a gittim, hatta Zeynep benim için annesi ile kavga etti, hatta annesinin yüzünü çizmiş, o fotoğrafı bana yollamıştı HTS kayıtlarına bakıldığında görülecektir” dedi.
Zeynep Şenpınar’ın avukatı Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, olay günü Zeynep’in evden kaçmasının ardından Kemaloğlu’nun arkasından gittiğini ve ilk bıçak darbelerini burada vurduğunu hatırlatarak, “Olay sabahı Zeynep evden kaçtı, Selim Ahmet Kemaloğlu arkasından giderek Zeynep’i parktan aldı. Kemaloğlu, ilk bıçak darbelerini parkta vuruyor ardından bıçağın sapı kırılıyor. Zeynep’i sürükleyerek eve geri getiriyor ve tekrar bıçaklamaya devam ediyor. Zeynep aldığı bıçak darbesi nedeniyle yere yığıldı, düştü, Ardından zanlı, kendini bıçaklıyor. Yapılan kontrollerde Selim Ahmet Kemaloğlu’nun Zeynep’e 34 bıçak darbesi vurduğu raporlarda mevcut. Selim Ahmet Kemaloğlu gözlerini yoğun bakımda açıyor. Bugün bu anlattığımız bütün olaylar mahkeme dosyasına girmiştir. Savunma olarak Selim Ahmet Kemaloğlu’nun ‘Ağırlaştırılmış müebbet cezasını’ talep ediyoruz” dedi.
Mahkeme heyeti, ifadelerinin ardından dosyalardaki eksiklerin tamamlanması için duruşmayı, 28 Ocak 2021 tarihine erteledi.

Haber : Cavit Akgün

Bu Habere Yorum Yapın