ZEKİCAN BALCI ADAYLIĞINI AÇIKLADI:“ÖRGÜTÜMÜZÜN YENİDEN İL BİNAMIZDAN YÖNETİLSİN İSTİYORUZ”

featured

CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı, CHP İl Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. Balcı, “Hiç kimseden icazet almadan, hiç kimsenin adamı olmadan siz değerli partililerimizin karşısındayım. Tüm Türkiye’ye örnek olacak bir örgüt oluşturmak ve en önemlisi de örgütümüzün yeniden İl binamızdan yönetilmesi için sizlerden destek istiyoruz” dedi.

CHP Muğla İl Başkanlığı Kongresi 23 Eylül Cumartesi günü, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde yapılacak. İl kongresi öncesi adaylığını açıklayan ilk isim mevcut başkan Hüseyin Erol olmuştu.

CHP Kulislerinde adı adaylıkta geçen isimlerden CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı da bugün il binası önünde adaylığını açıkladı.

Balcı’nın adaylık açıklamasına, CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 27. Dönem CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay ile Mürsel Alban, Önceki dönem Milletvekillerinden Nurettin Demir, bazı ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Balcı, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, Büyük Atatürk’ün bizlere göstermiş olduğu hedefe daha sağlam adımlarla yürümek zorundayız. “Güç, acıdan doğar!” Acılarımızdan ve tecrübelerimizden aldığımız güçle, sefaletin ve cehaletin bu toprakların kaderi olmadığını yine ve yeniden ispat edecek olan bizleriz. İşte bu yüzden, Gençliğe Hitabeden aldığım talimat ve tüm devrimci ruhumla CHP Muğla İl Başkanlığı’na aday olduğumu büyük bir mutluluk ve gururla sizlerle paylaşmak istiyorum.

“KİMSEDEN İCAZET ALMADAN KARŞINIZDAYIM”

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün evladı olarak hiç kimseden icazet almadan, hiç kimsenin adamı olmadan siz değerli partililerimizin karşısındayım. Tek isteğim ve hedefim 100 yıllık bir çınar olan partimizin Muğla’da daha iyi yerlere gelmesine katkı sunmak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma mücadelesinde milletime hizmet etmektir.

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEDEN PARTİMİZİ DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ”

Ben ve ekip arkadaşlarım; Katılımcı, demokratik ve güçlü bir Muğla örgütü vizyonuyla yola çıkıyoruz. Büyük CHP Muğla ailesinin her bir ferdini kucaklayıp, hiç kimseyi ötekileştirmeden partimizi daha da büyüteceğiz. Bodrum’dan Seydikemer’e, Kavaklıdere’den Datça’ya kadar Muğla siyasetinin 13 ilçemize eşit yayılmasını sağlayıp hiçbir ilçemizin kendisini değersiz hissetmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu partinin gerçek emekçileri olan İlçe Başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza hak ettikleri değeri gösterecek ve sırtlarındaki ağır yükü hafifleteceğiz. Muğlalı gençlerimizin partimizi yeniden yuvaları olarak görmelerini sağlayıp burayı bir siyaset akademisine çevireceğiz. 35.000 kişilik büyük CHP Muğla ailesi olarak tek yürek olup önümüzdeki yerel seçimlerden gerçek bir zaferle çıkacağız. Küçük olsun benim olsun anlayışına sarılmadan, üyelerimizin aktif bir şekilde siyasete katılmalarını sağlayacağız.

“ÖRGÜTÜMÜZÜN YENİDEN İL BİNAMIZDAN YÖNETİLMESİ İÇİN DESTEK İSTİYORUZ”

Üye ile ön seçim şartının en büyük savunucusunun Muğla örgütü olması için yola çıkıyoruz. ‘Dünyayı harekete geçirecek olan önce kendini harekete geçirsin’ diyen Socrates’in sözünden ilham alarak önce Muğla’yı harekete geçirmek sonra da partimizi iktidara taşımak için yola çıkıyoruz. Kısacası hepinizin gurur duyacağı, tüm Türkiye’ye örnek olacak bir örgüt oluşturmak ve en önemlisi de örgütümüzün yeniden İl binamızdan yönetilmesi için sizlerden destek istiyoruz.”

ZEKİCAN BALCI ADAYLIĞINI AÇIKLADI:“ÖRGÜTÜMÜZÜN YENİDEN İL BİNAMIZDAN YÖNETİLSİN İSTİYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!