Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Zafer Partisi’nin gündemi ‘adaylık’: İki şehirde seçime girmeyecekler

Zafer Partisi Genel Başkanı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimler için Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde aday çıkaracaklarını duyurdu. Zafer Partisi, Iğdır ve Kars’ta aday göstermeyecek.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimlerde Kars ve Iğdır’da aday çıkarmayacaklarını açıkladı. Özdağ, kentteki bir otelde gerçekleştirdiği basın toplantısında, 14 Mayıs’taki seçimlerden sonra partisinin yükselişte olduğunu belirtti.

Özdağ, “Biz bu seçimlere Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde tek başımıza gireceğiz. Sadece Kars ve Iğdır’da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP’nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız gerçekleştireceğiz” dedi.

Özel’i hedef aldı

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef alan Özdağ, şunları söyledi:

“CHP’nin yeni genel başkanı daha genel başkan seçilmeden CHP’deki genel başkan değişikliğinin gerekçesi olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi ile ittifak yapılarak HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller.”

Özdağ, İYİ Parti’den istifa eden isimler olduğunu anımsatarak, “İYİ Parti’li arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.