Yüzme Şampiyonası heyecanı yaşandı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Türkiye Turkcell Kısa Kulvar Bölgesel Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası gerçekleşti.

Türkiye Turkcell Kısa Kulvar Bölgesel Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası, 11-13 Aralık 2020 tarihleri arasında eşzamanlı olarak İstanbul, Muğla, Sinop ve Kırşehir illerinde yapıldı. 3. Bölge olarak Muğla’da düzenlenen yarışlar sonunda kategorilerinde ilk 4 arasına giren sporcular Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Şampiyona, İzmir, Antalya, Denizli, Manisa, Afyon ve Muğla’dan toplam 19 kulüp, 70 sporcu ve 24 hakemin katılımıyla tamamlandı. Pandemi nedeniyle şampiyonada görevli hakemler, personeller ve katılan tüm sporcular yarışlar öncesinde Kovid-19 testinden geçtiler. Yarışmada dereceye giren sporculara madalyalarını Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ile İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu takdim etti.

“AMACIMIZ DAHA ÇOK TESİS, DAHA ÇOK ORGANİZASYON”

Müdür İlman, pandemi kapsamında tüm tedbirleri alarak şampiyonaya hazırlandıklarını belirterek, “Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yarışmalara katılacak kulüp antrenörleri, sporcular, hakemler ve görevli personeller için tüm izinleri aldık. Kovid-19 talimatlarına uygun olarak yarışları tamamladık. 3 gün boyunca sporcuların kıyasıya mücadele ettikleri yarışlarda ilk 4 arasına girerek derece yapan sporcularımız Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Yüzme havuzumuz son iki yıldır yaptığımız iyileştirmelerle mükemmel bir hale geldi. Dışarıdan gelen sporcular, yerimizden ve organizasyon kalitesinden memnun kalıyor. Amacımız daha çok tesis, daha çok organizasyon anlayışıyla Muğla’mıza spor faaliyetleri yoluyla katma değer katmaktır” dedi.

Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu ise, “Muğla’mızı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek tüm sporcuları tebrik eder başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.

Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.