Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Yücelen’den yine bir ilk

Muğla Yücelen Hastanesi’nde bölgede

Muğla Yücelen Hastanesi’nde bölgede ilk kez uygulanan “Minimal İnvaziv” cerrahisi ile kalbin tüm damarlarına kapalı bypass ameliyatı ilk kez yapıldı.

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Merih Yılmaz ve ekibi tarafından Bodrum’da yaşayan Mert Denizci (60) adlı hastaya sol meme altından küçük kesi ile koroner arter bypass ameliyatı yapıldı.

Ameliyatla ilgili bilgi veren Op. Dr. Merih Yılmaz; “Minimal İnvaziv yöntemiyle yapılan kapalı bypass ameliyatları sayesinde hastaların daha çabuk iyileştiğini belirtti.

Bu metot sayesinde geleneksel baypas ameliyatlarındaki gibi göğüs kafesi kemiklerini kesme işlemini yapmadan, sadece kaburgaların arasından girerek bütün damarları değiştirebildiklerini aktaran Yılmaz; “Ameliyattan çıkan hastalara çok büyük fayda sağlıyor. Ağrıları minimuma indirmiş oluyoruz, ufak bir bölgeyi kestiğimiz için yara daha çabuk iyileşiyor. Ameliyat sonrası herhangi bir sıkıntısı olmuyor” diye konuştu.
Kalp rahatsızlığı nedeniyle Muğla Yücelen Hastanesi Kalp Merkezi doktorlarından Uzm.Dr. Tamer Kırat’ın hastalarından olan Mert Denizci’ye bölgede ilk kez uygulanan bu yöntemle koroner kalp damarlarının açılması sağlandı.

Mert Denizci ise şunları söyledi; “Yaklaşık 10 yıldan beri kardiyoloji uzmanı hastasıyım. Son birkaç aydır şikayetlerimin artması nedeniyle kontrol için hastaneye geldim. Daha önce kalbime iki tane stent koymuştu, yapılan anjio sonrası bu sefer bypass ameliyatı olmam gerektiğini belirtti. Anjio sonrası kalp damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Merih Yılmaz odama ziyarete geldi, yapılacak olan bypass ameliyatı ve yöntemleri konusunda bilgi verdi. Kendimi Yücelen’in Kalp Merkezi ekibine teslim ettim. Şu an sağlık durumum çok iyi, hastaneden taburcu olmanın mutluluğunu yaşıyorum.”