Yücelen Hastanesinden bir yenilik daha

featured

Genel Cerrahi ve Bariatrik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Uğur Neşet Demir tarafından Obezite(Bariatrik)Cerrahi ameliyatları Muğla Özel Yücelen hastanesinde   gerçekleştirilmeye başlandı.

Muğla’da yaşayan 38 yaşındaki Özge Soydan, özellikle doğumdan sonra fazla kilo alarak 115 kiloya çıkmıştı. Psikolojik olarak kendisini sürekli rahatsız hissetmeye başlayan Soydan, obezite cerrahisi hakkında araştırmalar yaparken tesadüfen Muğla’da da bu ameliyatların Yücelen bünyesinde yapıldığını öğrenerek, Genel Cerrahi uzmanı Op.Dr.Uğur Neşet Demir’e başvurdu. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda obezite cerrahisi açısından sağlık açısından herhangi bir riski bulunmayan Soydan başarı ile ameliyat edildi.

Bariatrik ( Obezite ) Cerrahisi hakkında açıklama yapan Genel Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Uğur Neşet Demir: “  Mide küçültme operasyonları sonrasında uygun diyete uyulmasıyla ilk 6 ayda, fazla kiloların yüzde ellisi kaybedilmektedir. İkinci 6 ay içinde de yüzde elli olmak üzere bir yılda fazla kilonun %60-70’i verilmektedir. Hastanın, ideal kiloya bir buçuk yıl sonra ulaşması öngörülmektedir. Bu noktada önemli olan hastanın verilen tüm diyetlere ve korunma programlarınatam anlamıyla uymasıdır. Özellikle ameliyat olduktan sonra ilk 6 ay çok önemlidir. Obezite cerrahisi uygun hastalarda yaşam tarzı ve diyet alışkanlıklarının düzenlenmesi ile oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Hastanemizde obezite ameliyatlarıyla bir çok hastamızı sağlığına kavuşturmayı hedefliyoruz ancak obezite ameliyatlarından çekinen hastalarımzda mide botoksu ve mide balonu uygulamaları cerrahi yöntem olmadan endoskopik işlemlerle başarıyla yapılmaktadır ” dedi.

HABER MERKEZİ

Yücelen Hastanesinden bir yenilik daha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!