• Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
“YERLİKAYA” TWEET’İ BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ GÖREVİNDEN ETTİ!
140 okunma

“YERLİKAYA” TWEET’İ BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ GÖREVİNDEN ETTİ!

ABONE OL
Ekim 31, 2021 18:27
“YERLİKAYA” TWEET’İ BAŞKAN VE YÖNETİMİNİ GÖREVİNDEN ETTİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık’ın, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasıyla ilgili attığı tweet sonrası Kayacık ve yönetiminin görevden alındığı öğrenildi.

Kayacık’ın ‘tweet’i şahsi hesabından atmasına rağmen tüm yönetimin görevden alınması da dikkat çekti.

Attığı tweet nedeniyle soruşturma geçirdiğini doğrulayan Kayacık, kendisinin ve yönetiminin görevden alındığına dair yazının bu sabah tebliğ edildiğini söyledi.

Kayacık, geçen 15 Haziran’da şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, eski milli güreşçi Hamza Yerli Kaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmesine tepki göstermişti.

İŞTE O TWEET

#HamzaYerlikaya hastagi ile attığı tweette, “Güreşçi, Eski Vekil, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Spor Bakan Yardımcısı…. Buraya kadar eyvallah…. Ammaaa…. Aynı zamanda #Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi de olunca eyvallah yoook… AkParti’li bir vatandaş olarak kınıyorum, gelin vazgeçin, yazıktır, günahtır.” ifadelerini kullanan Kayacık hakkında genel merkeze şikayette bulunuldu.

ATTIĞI TWEET’İ SİLMEDİ

Genel Başkan Kerem Kınık’ın talimatıyla Muğla’ya bir başmüfettiş gönderildi. Attığı tweet ile “Türk Kızılayı’nın itibarını zedelediği” gerekçesiyle savunması istenilen Kayacık’ın ise geri adım atmadığı ve Twitter’daki paylaşımını da silmediği öğrenildi.

GÖREVDEN ALINDI

Yaklaşık bir ay süren soruşturma sonunda, Kayacık başkanlığındaki Muğla Şube Yönetiminin tamamının görevden alındığı belirtildi.

Sabah saatlerinde Türk Kızılay Muğla Şubesine gelen müfettişler, görevden alma kararını Kayacık’a tebliğ etti.

Attığı tweet nedeniyle soruşturma geçirdiğini doğrulayan Kayacık, kendisinin ve yönetiminin görevden alındığına dair yazının bu sabah tebliğ edildiğini söyledi.

Kayacık ve yönetiminin konuyla ilgili yarın bir basın toplantısı düzenlemesi beklenirken, Kayacık’ın ‘tweet’i şahsi hesabından atmasına rağmen tüm yönetimin görevden alınması da dikkat çekti.

2 AY ÖNCE TEŞEKKÜR ETMİŞLER

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, seçimle göreve geldiği günden itibaren ve Koronavirüs pandemisi sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Kayacık başkanlığındaki Muğla Şubesi Yönetimi, pandemi süresinde ülke genelinde kan bağışı düşerken, Muğla’da bağış rekoru kırılmıştı.

Kızılay Muğla Şubesi, yaklaşık iki ay kadar önce genel merkez yetkililerinin yaptığı denetimde başarılı bulunmuş ve Kayacık’a teşekkür edilmişti.

Haber: Osman AKÇA

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP