Üniversite’den ”Şüpheli Zarf” açıklaması

Zarfı bırakan kişiler hakkında idari ve adli işlem başlatıldı

Dün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Yüksek Okulu’ndan meydana gelen olayda bir öğretim görevlisinin kapasının altından odasına bırakılan zarf paniğe neden olmuştu. Olay gerçekleşmesi üzerine olay yerine çok sayıda emniyet görevlisi, sağlık ve AFAD ekibi sevk edilmişti.

Öğretim görevlisinin odasına bırakılan şüpheli zarf yetkililer tarafından alınarak incelenmek üzere Ankara’ya gönderilmiş ve zarfın içindeki maddenin nişasta olduğu belirlenmişti.

Olayın ardından bugün Üniversite yönetiminden bir açıklama yapılarak, zarfı bırakan kişiler hakkında adli ve idari işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Bazı basın organlarında, Üniversitemiz Muğla Meslek Yüksekokulunda görev yapan öğretim üyemizin odasına öğle yemeği saatinde içerisinde beyaz tozun bulunduğu bir zarfın bırakılmış olduğu haberi yer almıştır. Zarfı alan öğretim üyemiz, derhal sağlık ekiplerine ihbarda bulunmuş; polisin, sağlık ve AFAD ekiplerinin olay yerine gelmesiyle bina bir süreliğine karantina altına alınmış ve zarf incelenmek üzere Ankara’ya gönderilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda zarfın içerisindeki maddenin nişasta olduğu belirlenmiştir. Kolluk kuvvetlerinin ve sağlık ekiplerinin konuyla ilgili meşgul edilmesi Üniversitemizde ayrıca üzüntü yaratmıştır. Zarfı bırakan kişilere ilişkin idari ve adli işlemler devam etmektedir.

Siz basın çalışanlarına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı