Türk Kızılay Menteşe Şubesi 2,5 ayda 3 bin aileye ulaştı

Türk Kızılay Menteşe Şubesi ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle birlikte kentin kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşlara, Ramazan Bayramı öncesinde gıda paketleri ulaştırdı.

Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, 2,5 aylık sürede ilçe genelinde yaklaşık 3 bin aileye gıda paketi, ramazan pidesi, kıyafet, konserve, nakit yardımı, maske ve dezenfektan ulaştırdıklarını söyledi.

Muğla’da, Türk Kızılay Menteşe Şubesi ekipleri ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kırsal mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, Ramazan Bayramı öncesinde gıda paketleri ulaştırdı.

Kızılay Genel Merkezi tarafından Muğla’nın Menteşe ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması için gönderilen gıda kolileri, Kızılay gönüllüleri tarafından özenle hazırlandı.

Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçen, Kızılay ekipleri, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’ın talimatı doğrultusunda ilçenin kırsal mahallerinde yaşayan vatandaşlar, jandarma ve muhtarlar tarafından belirlenerek Türk Kızılay Menteşe Şubesine bildirildi.

Kızılay ve jandarma ekipleri, ramazan paketlerini kırsal mahallelere giderek tek tek ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.

“KANATSIZ MELEKLER”

Ramazan paketlerinin dağıtımı esnasında duygusal anlar yaşandı.

Bazı vatandaşlar kadın Kızılay gönüllüleri ve jandarma mensuplarına teşekkür ederek, “Bunlar kanatsız melekler. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürcan Özdilek, çalışmalar esnasında bahçesinde hayvan otlatan yaşlı bir kadınla sohbet etti ve yaşının 100’e yakın olduğu öğrenilen kadına sağlıklı bir yaşam dileğinde bulundu.

Yaşlı kadın, kendisine şişe suyu veren Kızılay gönüllülerine, “Suyun doğalı bu dereden akıyor. Ben bu sudan başka su içmem. Sağlığımı da bu doğal hayata borçluyum” cevabını verdi.

“3 BİN AİLEYE ULAŞTIK”

Türk Kızılay Menteşe Şube Başkanı Kenan Gürbüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürcan Özdilek, jandarma ekipleri ve Türk Kızılay gönüllülerinin katılımı ile İlçenin kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşlara, Ramazan Bayramı öncesinde gıda paketleri ulaştırıldığını ifade etti.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın verdiği talimat sonrasında saha çalışmalarına başladıklarına işaret eden Gürbüz, “Türk Kızılay ekipleri olarak yaklaşık 2.5 aydır sahada çalışıyoruz. Korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı olanlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik gıda paketi, nakit yardımı, maske ve dezenfektan yardımı yaptık. Bu çalışmaları Menteşe Kaymakamlığı Vefa Destek Grubu ile koordineli olarak yapıyoruz. 2.5 aylık sürede ilçe genelinde yaklaşık 3 bin aileye gıda paketi, Ramazan pidesi, konserve, kıyafet, nakit yardımı, maske ve dezenfektan ulaştırdık” dedi.

Gürbüz, ramazan ayının gelmesi ile birlikte farklı bir çalışmayı hayata geçirdiklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Ramazan ayının belirli günlerinde farklı mahallelerde vatandaşlarımıza sıcak Ramazan pidesi ulaştırdık. Bugün ise Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerimizle birlikte kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımıza “Ramazan Bayramı” öncesinde Ramazan paketleri ulaştırmak maksadıyla bir çalışma başlattık. Arefe gününe kadar içinde bir aileye yetecek kadar gıda maddesi olan 1000 adet Ramazan paketini vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu süreçteki destekleri için muhtarlarımıza ve jandarma teşkilatının fedakâr mensuplarına teşekkür ediyorum.”

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Muğla Yenigün Gazetesi

BEDAVA
İNCELE