Tokat “ Biz de vurduk geçtik”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yeni yapılmakta olan Milas Devlet Hastanesi ulaşım yolunda incelemelerde bulundu.

600 metre uzunluğunda,5 metre yüksekliğinde taş duvar işinin tamamlandığını belirten Başkan Tokat; İkinci etap olarak sıcak asfalt kaplama, orta refüj ve kaldırım düzenleme çalışmasına başlanacağını söyledi.
Yeni Devlet Hastanesi’nin yakında hizmete gireceğinizin altını çizen Başkan Tokat; Uzun süredir tartışılan ulaşım yolu hepimizin malumudur diyerek açıklamalarda bulundu. Bu konuda Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık, Karayolları , Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm kuruluşlarla değişik toplantılar yapıldığını belirten Başkan Tokat; ”Yeni Hastane yolumuzun sorununu çözebilme adına çok değerlendirmeler yaptık. İmar yolu üzerinde bu sorunun çözülmesi ile ilgili süreç devam ediyor, konu bizim de takibimizde. Milletvekillerimiz ve Bakanlığımız bu sürece desteklerini sürdürüyor. Yeni Hastanenin vatandaşımızın hizmetine girmesiyle birlikte yol ihtiyacının bir an önce karşılanması adına imar yolu haricin de fiili durumu değerlendirerek mevcut yolda çalışmamıza başladık. Milas Belediyesi olarak 600 metre uzunluğunda 5 metre yüksekliğinde istinat duvarı çekerek yolu hazır duruma getirdik.
“İmar Planındaki yol değil”
Normal de bu yol Hastane inşaatı devam ederken müteahhit firma tarafından ulaşım yolu olarak düzenlenmiş bir yol. İmar planında ki yol bu değildir. Belirttiğim gibi İmar yolu çalışmaları devam etmektedir. Biz halkımızın hastane hizmetlerinden yararlanması adına Milas Belediyesi olarak duruma el attık ve mevcut yolda çalışma başlattık. İstinat duvarımız bitti. Şimdi sıcak asfalt kaplama, orta refüj ve kaldırım düzenleme çalışmasına başlıyoruz.
“Tamamen Milas Belediyesi imkanlarıyla yapıyoruz”
Yaklaşık 20 metre genişliğinde yeni Hastanemize yakışır yolu vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tamamen Milas Belediyesinin imkanları ile bunu yapıyoruz. Daha öncelerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgemizi ziyaretlerinde sağlık hizmetinin bir an önce devreye girmesi adına, gerekirse vurur geçeriz demişti. Bizde Cumhurbaşkanımızın sözüne uyarak İmar yolunu beklemeksizin vurduk geçtik. Memleketimiz, vatandaşımız ve yeni hastanemiz için hayırlı olsun.”dedi.
Haber: Selahattin Birgili

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: