Şehit babası il il gezerek vatan sevgisini anlatıyor

Şehit Polis Memuru Fethi Sekin anısına, kreş ve gündüz bakımevi öğrencilerinin hazırladığı elişi ve resimlerden oluşan “Fethi Sekin Kalbimizde” isimli sergi, şehit babası Mehmet Zeki Sekin’in katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşan şehit babası, “Ben şehidimle gurur duyuyorum, bu gurur tüm Türkiye’nin gururdur. Ben il il geziyorum. Gençlere vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini anlatıyorum.” dedi.

Menteşe’de, İzmir Adliyesi’ne 5 Ocak 2017’de düzenlenmek istenen terör saldırısını beylik tabancasıyla teröristlerle çatışarak önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin anısına Balarısı Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri tarafından hazırlanan “Fethi Sekin Kalbimizde” isimli elişi ve resim sergisi açıldı.
Açılış öncesi Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ile İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, şehit babasını Sekin’i, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Alsan’ı ve Başkan yardımcısı Süleyman Taşkesen’i makamda ağırladı. Kaymakam Yıldız şehit babasına duvar saati hediye ederken, Sekin ise Yıldız’a üzerinde oğlunun (şehit polis Fethi Sekin) fotoğrafı olan bir biblo takdim etti.
Menteşe Kaymakamlığı yeni hizmet binasındaki serginin açılışı, Şehit babası Mehmet Zeki Sekin ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız tarafından gerçekleştirildi.
“HER YAŞAYAN TÜRK, ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA ADAYDIR”
Yıldız, ziyarette yaptığı konuşmada, tüm şehitlerle gurur duyduklarını söyledi.
Vatanın sadece üzerinde yaşayanlarla değil, altında yatanlarla vatan olduğunu belirten Yıldız, “Her yaşayan Türk, şehit ve gazi olmaya adaydır. Bunu hepimiz biliyoruz. Şehidimize Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Allah sizlere sağlık ve uzun ömürler versin.” dedi.
Yıldız, sergi açılışında yaptığı konuşmada ise “Bugün aramızda Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin amcamız var. Şehidimiz anısına Balarısı Kreşi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini açacağız. Çocuklarımıza teşekkür ediyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum” diye ifade etti.
“ŞEHİDİMLE GURUR DUYUYORUM”
Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla gurur duyduğunu söyledi.
Bu gururun tüm Türkiye’nin gururu olduğunu dile getiren Sekin, “Hainlerin İzmir Adliyesi’ne saldırısını bertaraf etmek için canını ortaya koyan, bu uğurda şehadet şerbetini içen, Elazığ’ın bağrından çıkmış, adını tüm dünyaya duyuran, canımın parçası ve gözümün nuru Fethi Sekin’in babasıyım. Ben şehidimle gurur duyuyorum, bu gurur tüm Türkiye’nin gururdur. Ben il il geziyorum. Gençlere vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini anlatıyorum. Gençler beni dinliyor, ardından soru cevap şeklinde devam ediyoruz.” diye konuştu.
Sekin, Muğla’ya Menteşe Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nü ziyarete geldiğini, oğlu adına açılan serginin kendisini duygulandırdığını ifade etti.
“VATAN SAĞ OLSUN”
Oğlunun şehit haberini Aydın’da bir hastanede aldığını hatırlatan Sekin, şunları kaydetti:
“Böbrek taşı ameliyatı olmuştum. Olay saatinde ameliyattaydım. Servi alındığım sırada televizyon açıktı. Dediler ‘İzmir Adliyesi’nde patlama var. Bir tane şehidimiz var. İsmi Fethi’dir.’ Soy ismini öğrenememişlerdi. Ben orada yıkılmışım zaten. Gözlerimi açtığımda, Vali, Emniyet Müdürü, Kaymakam herkes odadaydı. Her gelenden Allah razı olsun. Gazeteciler soru sordu. Cevap veremedim. Sadece ‘vatan sağ olsun’ dedim. Başka bir şey diyemedim.”
Açılışın ardından şehidin babası Mehmet Zeki Sekin ve protokol üyeleri, sergide minik öğrencilerin yaptığı resimleri teker teker incelendi ve boyama kitabı hediye etti.
Sergi açılışında, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Gökhan Çobansarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Müdürü Batuhan Mavi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Kazım Alsan ve Başkan Yardımcısı Süleyman Taşkesen de hazır bulundu.
Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: