Yerel Haberler

Özel Muğla Bahçeşehir Koleji’nden “24 Kasım Öğretmenler Günü” yemeği

Muğla’da, 50 öğretmenin görev yaptığı, 306 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Özel Muğla Bahçeşehir Koleji ailesi, geleneksel hale gelen “24 Kasım Öğretmenler Günü” yemeğinde bir araya geldi.

Menteşe ilçesi Tuna Otel Rezidansta düzenlenen geceye katılan öğretmen, idareci ve eşleri, müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Gecede konuşan Özel Muğla Bahçeşehir Koleji kurucusu Abdurrahim Tuna, ülkenin daha gelişmiş ve saygın bir konuma ulaşmasında, öğretmenlerin hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Çocukların ve gençlerin bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesinin, ülkenin aydınlık geleceğinin anahtarı olduğunu vurgulayan Tuna, “Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlenerek, ülkemizin dört bir yanında her türlü zorluğa göğüs gererek fedakarca görev yapan, yaydıkları bilim ışığıyla sadece öğrencilerini deil toplumun geleceğini de aydınlatan saygı değer öğretmenlerimiz yılın bir günü değil tüm yaşamları boyunca en içten saygıyı, minneti ve teşekkürü hak etmektedir.” dedi.

Tuna, Bahçeşehir Okullarının kurucusu Enver Yücel’in öğretmenler günü mesajında da belirttiği, “Dünyanın en büyük sorunlarının çözüm odağında siz öğretmenler varsınız.” sözünü hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu anlamda öğretmenlerimiz onurlu, saygın ve gelişmiş bir toplum olma merdivenin en önemli basamağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Mustafa kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş değerli öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Siz sevgili öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”  

Özel Muğla Bahçeşehir Koleji’nin açılışından bu yana öğretmenle omuz omuza çalışan, tecrübelerini ve desteğini esirgemeyen 2018-2019 eğitim-öğretim döneminden LGS birinciliği, YKS 3’üncülüğü gibi başarılara güçlü öğretmen kadrosuyla imza atan Kampus Müdürü Ali Ertaç’a teşekkürlerini sunarak plaket takdim etti.

Haber: Osman AKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı