Nikahlar, Belediye Nikah Salonunda Yapılacak

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ve ülke genelinde alınan sağlık tedbirleri kapsamında düğün salonları ve kır bahçelerinde yapılan nikah kıyma törenleri geçici bir süreliğine durduruldu. Bu kapsamda Menteşe Belediyesi Nikah Salonunda yapılacak nikah törenleri, sadece çiftlerin anne babaları ve şahitlerin huzurunda kıyılacak.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemli.  Mutluluğa adım atan, yeni evlenen çiftlerimizin ve ailelerinin sağlığı için nikah törenleri geçici bir süre belediyemizin nikah salonunda yapılacak. İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge ve ülke genelinde alınan sağlık önlemleri kapsamda düğün salonları ve kır bahçelerinde yapılan nikah törenleri geçici bir süreliğine durduruldu. Bu süreçte nikah törenleri de nikah öncesi ve sonrası ekiplerimizce dezenfekte edilen nikah salonumuzda,  sadece çiftlerin anne babaları ve şahitlerin huzurunda yapılacak. Vatandaşlarımıza ve yeni evlenecek çiftlerimize anlayışları için şimdiden teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Ülke genelinde alınan sağlık tedbirleri kapsamında son yurt dışı ziyareti 15 gün önce olanlara ise nikah tarihi verilmeyecek. Nikahlarını ertelemek isteyen çiftlere ise yeni gün/saat verme ve para iadesi konusunda her türlü kolaylık sağlanacak.

Haber :Selahattin Birgili

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı