Muğla’da, kurslara internet üzerinden devam ediliyor

Muğla’da, kurslara internet üzerinden devam ediliyor

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında belediye tarafından verilen kurslar, kursiyerlerin mağdur olmamaları için internet üzerinden “Evde fit kal” projesiyle devam ediyor.

Menteşe Belediyesi ve Menteşe Belediyespor Kulübü tarafından Konakaltı Kültür Merkezinde verilen karate, judo, plates, yoga, zumba ve egzersiz hareketleri kurslarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ara verildi.

Yetkililer, kursiyerlerin mağdur olmamaları, ‘evde kal’ çağrısına destek vermek ve evde hareketliliği arttırmak amacıyla belediye bünyesinde görev yapan üç antrenörle internet üzerinden kurslara devam etme kararı aldı.

Antrenörlerin, branşlara ve yaş gruplarına göre çektikleri belirli sürelerdeki videolar, Menteşe Belediyesi ve Menteşe Belediyespor’un sosyal medya hesaplarından ve youtube kanalı üzerinden kursiyerlere ulaştırılıyor.

Menteşe Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yetkilisi Ahmet Niyazi Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de görülen kovit-19 virüs salgını sebebiyle hem Menteşe Belediyesi hem de Menteşe Belediyespor üzerinden yürüttükleri faaliyetlere bir süre ara verdiklerini söyledi.

“EVDE KAL TÜRKİYE”

Faaliyetlere ara vermeleri nedeniyle kursiyerlerin evlerinde oturmaktan sıkıldıklarını belirten Çağlar, “Faaliyetlerimize 3 hocamızla kaldığımız yerden devam ediyoruz. Karate, zumba ve yoga hocalarımız her gün sizin için ekran karşısında olacak. İnternet üzerinden bu faaliyetlerimize devam edeceğiz. Evde kal Türkiye.” dedi.

Menteşe Belediyesi Dans Eğitmeni Murat Esentürk ise “Evde fit kal” projesinden yola çıkarak, evlerinden çıkmadan spor yaşantılarına devam edebilecekleri antrenman programlarıyla kursiyerlerle birlikte olacaklarını aktardı.

Kursiyerlerin evlerinde onlara özel, antrenman yapabilecekleri şekilde, kısıtlama olmadan belli başlı antrenman programlarını videolar şeklinde paylaşacaklarını anlatan Esentürk, zumba, hip hop, break dans ve bunlara yönelik antrenman ve egzersiz programlarını uzaktan eğitimle sürdürmeye devam ettiklerini dile getirdi.

‘SİZ EVDE KALIN, BİZ SİZE SPORUNUZU YAPTIRACAĞIZ’

Menteşe Belediyesi Karate Antrenörü Kadir Yılmaz da son günlerde yaygın olan koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin mağdur olmamasına ve insanların evlerinde sıkılmamasına yönelik bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Yılmaz, ‘Siz evde kalın, biz size sporunuzu yaptıracağız’ sloganıyla bir sportif etkinlik yaptıklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Ben karate dersleri veriyorum. Amacımız, aktif olarak derslerimize gelen öğrencilerimizin evlerinde kurstan geri kalmaması. Tamam, hayat durmuş olabilir ama biz spor yapmaya devam edeceğiz.”

Yoga ve Pilates Eğitmeni Çağlar Düzgüner ise yoga ve pilates derslerine bundan sonra uyarlamış oldukları hareketler ve egzersizleri kapsayan videolar ile youtube kanalımızdan ve Menteşe Belediyesi sayfasından devam edeceklerini vurguladı.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı