Muğla’da ilk maske üretimi gerçekleştirildi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) koronavirüs önlemleri kapsamında ilk maske üretimini gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, şuan ilk ham maddeyi 5 bin maske üretimi üzerine tedarik ettiklerini belirterek, “Sayılarımızı 100 binlere çıkarmak, vardiyalı hizmet vermek istiyoruz. Çünkü bunu sosyal sorumluluk projesi olarak kabul ediyoruz.” dedi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce (MEM) koronavirüs önlemleri kapsamında, Menteşe Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi bünyesindeki Muğla Olgunlaşma Enstitüsü’nde maske üretimine başlandı.

Muğla’nın cerrahi maske üretiminde pilot il kapsamına alınmasının ardından ilk etapta 15 personel ile başlayan üretim sürecinin 100 binlere çıkarılması hedefleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, gazetecilere yaptığı açıklamada, müdürlük olarak Bakan Ziya Selçuk ve Vali Esengül Civelek’in himayelerinde küresel virüsle verilen savaşta yer almak istediklerini söyledi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK KABUL EDİYORUZ”

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Olgunlaşma Enstitüsü’nde bir ekip oluşturduklarını belirten Töre, “Bu ekip başkanlığında en kısa sürede sistemi kurmuş bulunmaktayız. Şuan ilk ham maddeyi 5 bin maske üretimi üzerine tedarik etmiş bulunmaktayız. Sayılarımızı 100 binlere çıkarmak istiyoruz. Vardiyalı hizmet vermek istiyoruz. Çünkü bunu sosyal sorumluluk projesi olarak kabul ediyoruz. Mesleki ve vicdani sorumluluğumuz olarak düşünüyor ve her türlü hizmeti ekip arkadaşlarımla birlikte yapmaya hazır olduğumuzu dile getirmek istiyorum.” diye konuştu.

“EKİPTE YER ALMAK İSTEYEN ÇOK ARKADAŞIMIZ VAR”

Töre, maskelerin özellikle ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderileceğini de ifade ederek, diğer kurum ve kuruluşlardan gelecek talepleri de karşılayacak donanımı ve alt yapıyı hazırladıklarını dile getirdi.

İlk etapta 15 kişilik usta öğretici ekibiyle işe başladıklarını anlatan Töre, “Bunu katlayacak, yedeğimizde elemanlarımız hazır. ‘Ben de varım’ diyerek ekibin içinde yer almak isteyen birçok arkadaşımız var. Onları da dahil ederek, buranın yetersiz kalması durumunda halk eğitim ve Zübeyde Hanım okulumuzun dersliklerinde üretime devam edeceğiz.” dedi.   

Töre, Şehit Ziya Dağdaş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümünün açılması için bakanlıktan onay aldıklarına da dikkati çekerek, en kısa sürede hijyen maddesi ve kolonya üretimine başlayacaklarını aktardı.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı