Muğla’da devlet erkanı 19 Mayıs törenine katılmadı

Muğla’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine devlet erkanı katılmadı.

Menteşe ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

“EN ÖNEMLİ ADIM”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, törende yaptığı konuşmada, 101 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadele için Samsun’a attığı ilk adımın, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adım olduğunu söyledi.

DEVLET ERKANI TÖRENE KATILMADI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Mürsel Alban, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün yanı sıra CHP, MHP ve İYİ Partinin il ve ilçe başkanları, AKP Parti’nin ise ilçe başkanı düzeyinde katılım sağladığı törene, devlet erkanından kimsenin katılmaması dikkati çekti.

İl protokolünün ilk sıralarında yer alan Vali, Vali Yardımcıları, Kaymakam, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Rektör ve Baro Başkanı törene katılmadı.    

19 MAYIS GENÇLİK OTOBÜSÜ

Törenin ardından “Gençlik Haftası” kutlamaları kapsamında, Muğla Valisi Esengül Civelek’in talimatıyla Gençlik ve spor İl Müdürlüğünce hazırlanan, üzerinde Atatürk portresi, Gençlik ve spor Bakanlığı logosu ile “Genciz, biriz, beraberiz. Birlikte Türkiye’yiz” “Sporda engelleri kaldırıyoruz” “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” yazısı yer alan iki otobüs marşlar seslendirerek, vatandaşların bayramını kutladı.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Muğla Yenigün Gazetesi

BEDAVA
İNCELE