MSKÜ Hastanesiyle ilgili yeni bir iddia daha

YOĞUN bakım değil, YOĞUN duman!!!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi.

Hastane Yeni Doğan Yoğun Bakım ve Ameliyathanesinin hemen yanında yer alan yangın merdiveninde, hastane personeli ve bazı hasta yakınları tarafından sigara içildiği ve dumanın koridora dolduğu iddia edildi. Yangın merdiveninde cep telefonuyla kaydedilen ve whatsapp ihbar hattımıza gönderilen sigara izmariti görüntüleri ise tepkilere neden oldu.

“ACİL ÇIKIŞ KAPISI ÖNÜNE MALZEME KONULMASI YASAKTIR”
MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çekildiği ileri sürülen görüntüler tepki çekti.
Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Hastane yangın merdiveninde, adeta yangına davetiye çıkarılıyor. Bir de yangın merdivenine açılan kapı üzerinde ‘Acil çıkış kapısı önüne malzeme konulması yasaktır’ yazıyor. Ama kapı kapanmasın diye kapı ile duvar arasına tahta ve demir çubuk yerleştirmişler. Doğal olarak sigara dumanı yeni doğan yoğun bakım ve ameliyathanenin koridoruna doluyor. Hastanız yoğun bakımda ama koridor sigara dumanıyla dolu.” diye konuştu.
“GEREKEN YAPILMALI”
“Sigara sağlığa zararlıdır. Sigarayı bırakın” diyen bir sağlık kuruluşunda yaşanan olaya anlam veremediklerini dile getiren hasta yakınları, “Adeta hastaların sağlığıyla oynanıyor. Bu nasıl bir şey? Anlamak mümkün değil. Sağlık kuruluşunda sağlıksız koşullarda hizmet veriliyor. Bir an önce gereken yapılmalı.” diyerek yetkilileri göreve çağırdı.
YANGIN MERDİVENİ SİGARA İZMARİTİYLE DOLU
Görüntülerde, yangın merdiveninin tamamen sigara izmaritleriyle dolu olduğu, yangın çıkış kapısının kapanmasını önlemek amacıyla tahta ve demir bir çubuk konulduğu ve yeni doğan yoğun bakım ve ameliyathanenin bulunduğu koridor yer alıyor.
DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU?
MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ocak 2019’da içerisinde 7 kişinin bulunduğu asansör, arıza nedeniyle düşmesi sonucu bir doktorun bacağı kırılmıştı.
Yine aynı hastanede, Temmuz ayı ortasında giriş bölümünü aniden bastıran sağanak nedeniyle su basmış, vatandaşlar sosyal medya hesaplarından duruma tepki göstermişti.
HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: