Milletvekili Demir’den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajında, “Hekimlik ve tıp hizmetlerinde görev yapanlar, mesai gözetmeksizin yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı durarak insanüstü bir çabayla kutsal bir mesleği icra etmektedirler. Sağlık çalışanlarımızın çabaları, her türlü takdire şayandır” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Demir mesajında, hekimliğin insanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olmasına rağmen, halen gözde olduğunu hatırlattı.

Demir, “İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olarak kabul edilen hekimlik, önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, hızla gelişen teknolojiye rağmen, halen en gözde meslekler arasındaki yerini korumaktadır. Güçlü bir toplum ve devlet oluşturabilmenin şartlarından biri de nesillerin, her açıdan sağlıklı olabilmesidir. Tıp biliminin ne denli önemli olduğu, özellikle bugünlerde dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeler ışığında daha iyi anlaşılmaktadır. Tıp, evrensel bir bilimdir ve tüm yaşamı, hatta yaşamdan sonrayı bile ilgilendirmektedir. Tıbbın üzerinde durduğu en önemli nokta, insanları hastalıklardan uzak tutabilmektir. Bu anlamda Sağlık Bakanlığımız dünyada genel bir tehdit haline gelen Koronavirüsle ilgili önemli çalışmalar yapmaktadır. Vatandaşlarımızın, yetkili organların dışındaki açıklamalara, özellikle sosyal medyada kaynağı belli olmayan söylentilere itibar etmemeleri hayati önem taşımaktadır” dedi.

İktidar partisi milletvekili olarak, Muğla’da sağlık hizmetlerinin etkin ve daha erişilebilir hale gelmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Demir, “Türkiye, sağlık açısından dünyanın en önde gelen ülkeleri arasındadır. Ülkemizde ve Muğlamızda sağlık alanında sunulan hizmetler her geçen gün çeşitlenmekte, hizmetlere ulaşım kolaylaşmaktadır. İktidar partisi mensupları olarak bizler, ilimizde yaşayanların ve misafirlerimizin etkin hizmetler alabilmesi için var gücümüzle gayret göstermekteyiz.” ifadelerini kullandı. Bodrum, Milas, Yatağan, Menteşe yeni devlet hastanelerinin tamamlanma aşamasına geldiğini, Marmaris, Seydikemer yeni devlet hastanelerinin ihaleye çıktığını, yeni Ortaca Devlet Hastanesinin bir süre önce hizmete girdiğini hatırlatan Demir, “Sağlık çalışanlarımızın fiziki ortamlarının da iyileştirilmesi, standartlar üstü bir hale gelmesi için uğraşlarımız sürmektedir. Muğlamızın neredeyse tüm ilçelerini yeni hastanelere kavuşturuyoruz.” dedi.

Demir, sağlık çalışanlarının insanüstü bir gayretle görevlerini ifa etmeye çalıştıklarına değinerek, “Hekimlik ve tıp hizmetlerinde görev yapanlar mesai gözetmeksizin ve yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı durarak insanüstü bir çabayla kutsal bir mesleği icra etmektedirler. Sağlık çalışanlarımızın çabaları, her türlü takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle doğumdan ölüme kadar gece gündüz, soğuk sıcak demeden her şart ve ortamda bizleri yaşatmayı, acılarımızı azaltmayı ve bizlere daha kaliteli bir yaşam sunmayı hedefleyen başta Muğlamızda görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, fedakâr sağlık camiamıza şiddetten uzak, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler diliyorum.” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı