MİG’de görev değişikliği

Muğla İçin Gelecek Platformu’nun (MİG) son toplantısında başkan İnşaat Mühendisi Tolga Yüksel, platform üyelerinin oylarıyla dönem başkanlığı görevini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Rıfat Kahyaoğlu’na devretti.

´Görevi devreden Yüksel, kendisine bir yıl boyunca aile ortamında çalışma imkanı sunan platform üyelerine teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu Platformun çatısı altında bir araya gelen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hiçbir şekilde siyaset içerisine girmeyerek, Muğlamız için elimizden geleni yaptık. Platform bundan sonra da başarılı işlere imza atacaktır. Bu noktada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bugüne kadar bizlere destek olan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.”
MİG Platformu Yeni Dönem Başkanı Kahyaoğlu ise; Muğla halkının yüksek katılımı ile her sene düzenledikleri ve artık geleneksel hale gelen “Muğla Tarhana Festivali”nin yanı sıra gerçekleştirdiği çalışmalar ile Muğla’da gönül birlikteliğinin simgesi haline gelen platformun, şehirdeki farklı yönetsel kurumlar arasında arabuluculuk yaparak Muğla için geliştirilecek sosyal ve kültürel etkinliklerde pay sahibi olmayı hedeflediğini belirtti.
Kahyaoğlu; “Kurucu başkanlarımızın ilk gün ortaya koydukları iradeyi bugün daha ileriye taşıyarak tüm platform üyeleri ile Muğla’nın tüm sorunlarıyla alakadar olma, çözümler üretme gayretimiz hiç eksilmeden devam edecek. Tekrar bu vesile ile tüm arkadaşlarıma beni bu göreve lâyık gördükleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Görev değişikliğinin ardından, Tolga Yüksel’e başkanlığı döneminde yürüttüğü çalışmalar için plaket takdim edildi.
Haber: Elif Ertan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: