MHP İL BAŞKANI KORKMAZ; “19 MAYIS ATATÜRK’ÜN VE TÜRKİYE’NİN DOĞUM GÜNÜDÜR…”

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Korkmaz”19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 19 Mayıs yeni Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. “101 yıl önce Samsun’a atılan ilk adım; karanlığı dağıtan aydınlığın, teslimiyeti elinin tersiyle iten cesaretin hayranlıkla yad edilen simgesidir. 101 yıl önce Samsun’a atılan ilk adım; karanlığı dağıtan aydınlığın, teslimiyeti elinin tersiyle iten cesaretin hayranlıkla yad edilen simgesidir “dedi.
Koronavirüs salgınından dolayı arzu ettiğimiz kutlamaları yapamadığımıza da değinen Korkmaz, 19 Mayıs’ın irade ve irfan kudreti le milli gönüllerde kutlandığına da dikkat çekti.
Korkmaz, bu özel gündeki mesajında şu açıklamalarda bulundu:
“Tarihin hiçbir döneminde hiçbir milletin boyunduruğu altına girmemiş aziz milletimiz, varlığına ve birliğine vurulmak istenen zincirleri kahramanca kırıp parçalamayı bilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti köhne ve dalavereler içeren masalarda kurulmamıştır. Türk vatanı perde arkalarındaki müzakerelerle kurtarılmamıştır. Milli birlik ve bekamız, egemenlik ve tarihi haklarımız nehir gibi akan şehit kanlarının, bir uyanış halinin bereketi ve eseridir. Konu bağımsızlığımız olduktan sonra nelerin göze alındığını, hangi mihnet ve zorluklara katlanıldığını 19 Mayıs diriliş ve yükseliş şuurunda görmek mümkündür. Asırlarca biriktirdikleri kin ve nefretleriyle Türklüğe savaş açan, ölümcül darbeyi indirmek amacıyla her türlü imkânlarıyla topraklarımıza üşüşen düşmanlık odakların Türk milletine kefen biçemeyecekleri, bu konuda da asla muvaffak olamayacakları Samsun’da yakılan Milli Mücadele meşalesiyle tescil edilmiştir. Bugün de aynı zihniyet içinde olanlar 19 Mayıs ruhunu ve dirilişimizi unutmasınlar. Türkiye, telkin sözleri, verilen vaatlerle var olmamıştır. Türk milleti, elde ettiği bu kazanımları hiç bir zaman şans eseri korumamıştır. Teslim olmayan bir varlık, taviz vermeyen bir karekterle, tasfiye ve tahribe kapalı duran ve elde edilen kazançlarla, ya yurdum ya da yokum diyen bir mazi ve mukadderat mirasıyla felaketler dizginlenmiş, feci akıbetler engellenmiştir. 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.”

Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Muğla Yenigün Gazetesi

BEDAVA
İNCELE