Marmaris Pazarı Esnafı örnek oldu “BÜTÜN ÜRÜNLER POŞETTE”

Marmaris Belediyesi, Korona virüsü salgınına karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında semt pazarındaki tüm gıdaların poşetlenerek satılması kararı aldı.

Bütün dünya ve ülkemizi tehdit altına alan koronovirüs ile mücadelede başta Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurum ve kuruluşlar gece gündüz çalışma ve mücadelesini sürdürüyor. Virüsle mücadele doğrultusunda eğlence yerleri, kahvehaneler, barlar AVM’ler kapatılırken, yetkililer ise her fırsatta vatandaşları hijyen kurullarına dikkat etmeleri ve evlerinde çıkmamaları doğrultusunda uyarılarını yapıyor. 

Virüsle mücadele doğrultusunda Marmaris Pazar esnafı bütün ülkeye örnek olacak bir uygulama başlattı. Daha önce organik Pazar ile de dikkat çeken Marmaris Halk Pazarında satış yayan Pazar esnafları çok güzel bir çalışma başlattı. Pazar esnafı bütün satışa sundukları bütün ürünlerini poşetleyerek tezgahlarına koydu. Böylece vatandaşların satın alacakları ürünleri elleriyle dokunmalarının önüne geçerek önlemlerinin aldılar. Bilindiği gibi koronovirüsun bulaşma yollarında birisi de dokunma. Pazar esnafı ayrıca kendileri de eldiven takıyor.

Pazar Esnafının bu örnek davranışını, Rusya’daki fuar dönüşü 14 gün kendisi evine kapatarak izole eden  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay sosyal medya hesabından teşekkür etti. Oktay, şu ifadelere yer verdi:

Tedbir böyle alınır Marmaris pazar yerinde meyveleri sebzeler herkesin elleriyle seçip birbirlerine virüs bulaştırma ihtimaline karşı poşetlenmiş tüm ürünler şimdiden , Türkiyeye örnek olsun.”

Haber: Türker Çermik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı