Kızılay’a bağış çığ gibi büyüyor

Türk Kızılay Muğla Şubesi’nin ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla yaptığı “acil kan bağışı” çağrısına destek çığ gibi büyüyor. Kan bağışı çağrısına destek veren kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarına arasına Eğitim Bir Sen ve Memur Sen de katıldı.

Eğitim Bir Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ve Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek ile üyeler, iftar sonrası Muğla Kan Alma Birimine gelerek, koronavirüs tedbirleri kapsamında ateş ölçümü ve dezenfekte işlemlerinin ardından kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını ve akabinde ramazan ayının da gelişiyle Türk Kızılay’ın kan stoklarının yüzde 30’lara kadar düştüğünü hatırlattı.

Ciddi bir kan problemi yaşanmaya başladığını anlatan Kayacık, düşüşün önüne geçebilmek için 15 gün önce ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla kan bağışı çağrısı yaptıklarını aktardı.

“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU”

Kayacık, çığ gibi büyüyen bir destek gördüklerini belirterek, “Önce ciddi bir katılımla emniyet müdürlüğümüz, hemen ardından milli eğitim müdürlüğümüz, Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu, Önder İmam Hatipliler Derneği, Ortaca İşitme Engelliler Derneği derken, Eğitim Bir Sen ve Sağlık Sen de bugün destek verdi. Tüm eğitim camiasına ve sağlıkçı olan arkadaşlarımıza bugün yine bir fedakarlık yaptıkları için teşekkür ediyorum. Gösterilen bu destek inanın tüylerimi diken diken ediyor.” dedi.

Kan bağışı kampanyasının bayramdan sonra da devam edeceğini ifade eden Kayacık, tüm Muğla’yı bağış yapmaya davet etti. 

GÜMÜŞ MADALYA

Eğitim Bir Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak da Kızılay’a 17’nci kan bağışını yaptığı dile getirdi.

17’inci bağış nedeniyle kendisine bronz madalya takdim edildiğini anlatan Uçak, “Biz de Kızılay gönüllüsü olarak, aynı zamanda Memur Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın ‘İyilik kanımızda var’ sloganıyla başlattığı, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen camiasının kan bağışı yaptığı bir süreçte Kızılay’ın kan stoklarına destek vermek amacıyla buradayız. Yaptığımız kan bağışıyla hem tüm milletimize kan bağışının acil ihtiyaç değil sürekli ihtiyaç olduğunu vurgulamak hem de şu süreçte Kızılay’ımıza destek vermek istedik. Canımız da kanımız da milletimize feda olsun.” diye konuştu.

“HEM CANIMIZ HEM KANIMIZ BU VATANA FEDA OLSUN”

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ise Memur Sen Genel Başkanlığınca ‘İyilik kanımızda var’ sloganıyla geçen hafta Ankara’da kan bağışı kampanyası başlattıklarını dile getirdi.

Kendisine Ankara’da kan vermenin kısmet olmadığını vurgulayan Dural, şunları kaydetti:

“Bayram için Muğla’ya geldim. Sağlık Sen Muğla Şube Başkanımız Özcan Çiçek, Eğitim Bir Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak’ın Kızılay ile ortak kampanyasından bahsetti. Ben ve sağlıkçı arkadaşlarım bu güzel kampanyaya destek vermek istedik. Sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde ailesinden uzak, gece gündüz canla başla bütün dünyaya örnek olacak şekilde çalışıyor, canımızı ortaya koyuyoruz. Hem canımız hem kanımız bu vatana feda olsun. Zaten düzenli olarak kan bağışı yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.”

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Muğla Yenigün Gazetesi

BEDAVA
İNCELE