İşte Türk Polisi

Muğla’da yeni tip koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan 69 yaşındaki Kıbrıs gazisinin market alışverişini polis ekipleri yaptı.

Kore Gazisi Süleyman Taşkesen, “Eve kadar, böyle ayağınıza kadar hizmeti yapacak başka bir ülkenin olacağını hiç tahmin etmiyorum. Bu bizim ülkemizin ayrıcalığı diyeyim. Sağ olsunlar. Yapanlara, düşünenlere, bu kolaylığı gösterenlere çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, yeni tip koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan 69 yaşındaki Kıbrıs Gazinin market alışverişini polis ekipleri yaptı.

Emir Beyazıt Mahallesi Cemil Şerif Baydur Sokakta oturan 69 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Süleyman Taşkesen, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, market alışverişi için yardım istedi.

Eve gelen polis ekipleri, sipariş listesini ve Taşkesen’in kredi kartını alarak bir alışveriş merkezine gitti. Burada bulunmayan ürünler için gaziyi telefonlara arayarak bilgi veren ekipler, listedeki siparişleri tek tek tamamlayarak, eve geri dönüp gaziye teslim etti.

Kıbrıs Gazisi ve Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı 69 yaşındaki Süleyman Taşkesen, gazetecilere yaptığı açıklamada, zor dönemde dışarıya çıkmadan problemlerinin çözüldüğünü belirterek, ekiplere teşekkür etti.

Evde kalacaklarını anlatan Taşkesen, “Telefon ettik. Sağ olsun Menteşe Emniyet Müdürümüz Tümer Yılmaz, hemen ekibi gönderdi. Siparişimizi verdik. Arkadaşlara kredi kartımızı ve listemizi verdik. İhtiyaçlarımızı getirdiler. Sağ olsunlar. Eksik olmasınlar. Bir ihtiyacımız olursa tekrar arayacağız. Eminim tekrar karşılayacaklardır.” dedi.

“BU BİZİM ÜLKEMİZİN AYRICALIĞI”

“Devletimizden Allah razı olsun” diyen Taşkesen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu zor zamanımızda dışarı çıkmasak da sorunlarımızı, problemlerimizi çözüyoruz. Söylenecek bir şey yok. Evde bekleyeceğiz. Kurallara uymak için dışarı çıkmıyoruz. Başka bir ülkede böyle bu kadar hizmet yapılacağını hiç zannetmiyorum. Eve kadar, böyle ayağınıza kadar hizmeti yapacak bir birimin, başka bir ülkenin olacağını hiç tahmin etmiyorum. Bu bizim ülkemizin ayrıcalığı diyeyim. Sağ olsunlar. Yapanlara, düşünenlere, bu kolaylığı gösterenlere çok çok teşekkür ediyorum.”  

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı