Eğitim Sen’den basın mensuplarına teşekkür

Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran, yaptığı yazılı açıklamayla, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren gerek yerel gerek ulusal, yazılı ve görsel basında çalışan basın emekçilerinin yanında olduklarını, saygı ve teşekkürlerini sunduklarını ifade etti.

Savran, “Halkın haber alma hakkına sahip çıkarak milletin sesini duyurmaya çalışan gerek yerel, gerek ulusal, yazılı ve görsel basındaki gece gündüz demeden halka doğru haberi ulaştırmak için yoğun emek harcayan tüm basın emekçilerine saygı ve teşekkürlerimizi sunarız.” diye ifade etti.

Günler ilerledikçe, tanı konulan ve yaşamını yitiren yurttaşların sayısının arttığına üzülerek tanıklık ettiklerini belirten Savran, “Bu dönemin sağlıklı şekilde ve en az mağduriyetle geçirilmesi için özenle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Sendikamız, bu dönemde üzerimize düşen önemli görevler olduğunu düşünmektedir. Eğitim ve Bilim Emekçilerini, öğrencilerimizi ve kamuoyunu bilgilendirme, karar alıcıları ve yöneticileri uyarma ve yaşananları kayıt altına alma bu dönemde öncelikle yapılması gerekenler olarak sıralanabilir. Dayanışma ve salgın tehdidine karşı birlikte mücadele ise ortak sorumluluğumuz ve görevimiz olarak önümüzde durmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Savran, Eğitim Sen Muğla Şubesi olarak halkın haberdar olmalarını sağlarken çok büyük sıkıntılar ve imkansızlıklar içinde büyük özveriyle görevlerini yerine getiren yerel basının yanında olduklarını vurgulayarak, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı