Eğitim-Sen mağdur öğrenciler için devrede

Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran, Bodrum’da ekonomik sıkıntı yaşayan bazı üniversite öğrencilerinin ev kiralarının ve telefon faturalarının hayırseverler tarafından karşılanacağını, belediyenin de öğrencilere gıda yardımı yapacağını bildirdi.

[18:09, 06.04.2020] Yrt: Eğitim Sen’den yapılan yazılı açıklamada, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi ve Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin yaşadıkları ekonomik sıkıntılara yönelik Eğitim Sen ve Bodrum Belediyesi yetkililerinin görüştüğü belirtildi.
Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran imzalı açıklamada, “Bodrum’daki arkadaşlarımızın yaptığı görüşmeler sonucu bazı öğrencilerin ev kiralarının hayırseverler tarafından karşılandığı, bir hayırseverin öğrencilerin telefon faturalarını ödeyeceğini taahhüt ettiği, ayrıca belediye tarafından öğrencilere aylık gıda yardımı yapılacağını öğrendik. 35 öğrencinin kira sorunu ise halen devam ediyor” denildi.
Öğrencilerden bir iki ay kira alınmaması yönünde belediye tarafından görüşme yapılacağına da dikkati çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Ödenmeyen kiralar ve elektrik faturaları için Bodrumlu hayırseverlerden destek istenecek. Bunun dışında belediye yetkilileri üniversite öğrencilerine sıcak yemek menüsü çıkarmak istediklerini, yurt yapımı için kaymakamlıkla görüşmeler yapacaklarını ifade ettiler.”
“ÖĞRENCİLERİN SORUNLARI BELEDİYEYE DOSYA HALİNDE SUNULDU”
Açıklamada, ücretsiz ulaşım konusunda da belediyeden istekte bulunulduğu belirtilerek, “Acil ekonomik sorun yaşayan 60 kadar öğrencilerin telefon, adres, neye ihtiyaç duyduklarıyla ilgili kira, elektrik faturası vs. tüm bilgiler Bodrum Belediyesi sosyal işler müdürlüğüne dosya halinde verildi. Eğitim Sen olarak gençlerimizin sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizi, sorunun çözümüne katkı sunacağımızı ve takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiyoruz. Bu kapsamda konunun ilk günden bu yana takipçisi olan Bodrum Temsilciliğimize teşekkür ediyorum” diye ifade etti.
HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı