DİZİ DEĞİL GERÇEK!

Dizi ekibi bisiklet yoluna çadır kurdu

Muğla’da çekilen bir dizinin set ekibinin, Menteşe ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bisiklet yoluna çadır kurması vatandaşların tepkisini çekti.

Durumu yetkililere bildiren vatandaşlar, “Belediye izin vermiş. Biz bir şey yapamayız’ yanıtını aldıklarını ileri sürerek, “Dizi ve filmler Muğla’nın tanıtımı açısından önemli. Ancak bu durum dizi ekibinin kuralları çiğneyebileceği anlamına gelmiyor. Bu nasıl bir vurdumduymazlıktır? Anlamak mümkün değil.” diyerek duruma tepki gösterdi.
“OLUMSUZ ÖRNEK”
Vatandaşlar, yaşanabilecek kazalara da dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Sorsanız, Menteşe modern kentlerden birisi. Her yerde bisiklet yolları var. Ama bu yollar zaten araçlar için otopark olarak kullanılıyor. Şimdi de dizi ekibi bu yola çadır kurmuş. Şehrin en işlek caddesi üzerinde yaşanan bu duruma hiçbir yetkili de ‘Ne yapıyorsunuz?’ demiyor. Aksine izin verildiği söyleniyor. Peki yaşanacak olası bir kaza durumunda bunun hesabını kim verecek?”
Dizilerin topluma örnek teşkil etmesi gerektiğini savunan vatandaşlar, çadır kuran dizi ekibini “Olumsuz örnek” olarak nitelendirdi.
KAZA YAŞANMIŞTI
Öte yandan Kurşunlu Caddesi’nde 13 Ağustos 2019’da bisiklet yolundaki düzensiz parklar nedeniyle Ahmet Karakuş’un kullandığı bisikletin tekerleğinin kanalizasyon mazgalına sıkışması sonucu kaza meydana gelmiş, Karakuş’un yüzünde 30’dan fazla kırık oluşmuştu.
Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı