Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan koronavirüs tedbirleri açıklaması: “Adliye ve ceza infaz kurumlarında koronavirüse yakalanan kişi yok”

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, tüm dünya ve Türkiye’de salgın şeklinde görülen koronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirler kapsamında Muğla merkez ve ilçe adliyeleri ile ceza infaz kurumlarının temizlik ve hijyeniyle ilgili tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı imzasıyla paylaşılan açıklamada, acil işlerin, nöbet sistemi ile yürütüldüğü belirtilerek, “Bu kapsamda adliyelerimizde görevli olup risk gurubunda kabul edilenler idari izne ayrılmış, bunun dışındaki hakim, Cumhuriyet Savcısı ve personellerin uzaktan çalışma yöntemiyle evlerinden işlerini yürütmeleri planlanmıştır. Acil işler nöbet sistemi ile yürütülmektedir. Adliyelerimizin ve ceza infaz kurumlarımızın bu kapsamda sorunsuz bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için olabildiğince az sirkülasyon olması hususuna özellikle önem verilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Bilim Kurulu’nun tavsiye kararları doğrultusunda her iki ceza infaz kurumu personellerinin de sosyal hayattan ve hatta ailelerinden tecrit edilmek suretiyle bu hastalığın ceza infaz kurumlarına bulaşmasına engel olunmaya yönelik ciddi tedbirler alınmakta olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Alınan tedbirler neticesinde adliyemizde ve her iki ceza infaz kurumumuzda korana hastalığına yakalanan her hangi bir kişi bulunmamaktadır. Bu husustaki çalışmalarımız titizlikle sürecektir. Öte yandan vatandaşlarımızın adalete erişimini kesintiye uğratmamak adına acil nitelikteki tüm işler merkez ve ilçe adliyelerimizde yürütülmeye devam edilmektedir.”

Haber: Osman AKÇA 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı