Yerel Haberler

Baki Kuran 8 yıl sonra Muğlaspor maçı izledi

Muğla’nın sevilen spor yazarı Baki Kuran, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği’nin aldığı izin sonrası tedavi gördüğü merkezden alınarak getirildiği Atatürk Stadında tam 8 yıl sonra Muğlaspor maçı izledi.

Muğla’nın spor yazarı denince akla gelen iki isminden birisi olan ve rahatsızlığı nedeniyle 8 yıldır özel bir merkezde tedavi gören Baki Kuran, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan’ın girişimleriyle Atatürk Stadına getirildi.

Uzun süredir Ula ilçesindeki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Özel Mucize Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören Kuran, Muğlaspor- Yozgatspor 1959 maçını, Muğla’da spor yazarı denince akla gelen diğer isim olan merhum spor yazarı Ekrem Orhan’ın adının verildiği locadan takip etti.

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanı Cem Kaytan, spor yazarı Baki Kuran’ın rahatsızlığı nedeniyle 8 yıldır tedavi gördüğünü söyledi.

Kuran’ın, Muğla’da spor denince akla gelen iki kişiden birisi olduğunu belirten Kaytan, şunları kaydetti:

“Bu isimlerden biri merhum Ekrem Orhan abi, diğeri de Baki Kuran’dı. Uzun süredir Ula’daki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Özel Mucize Rehabilitasyon Merkezinde tedavi oluyordu. Geçtiğimiz günlerde gazeteci abim Özcan Özgür ile birlikte kendisini ziyaret etmiştik. O gün ki şartlarda Muğlaspor’un ve Muğla’daki gazetelerin durumunu bize sormuştu. Kendisini maça götürme sözü vermiştim. Gerekli yerlerden izin alarak bugün güzel bir Pazar gününde Baki Kuran’ı Muğlaspor- Yozgatspor 1959 maçına getirdim.”

Kaytan,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın altına da şu notu düştü:

“Yeşil sahaları çok özlemiş Baki Kuran. Basın Tribünün de yakın dostu olan 48 Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Zülfikar Türedi ve bir süre önce aramızdan ayrılan sevgili abimiz Ekrem Orhan ile anı ölümsüzleştirdim. 3 Aralık Dünya Engelliler günü kutlu olsun.”

Haber: Osman AKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı