Babasına evde bakım hizmeti veren belediyeye AMBULANS BAĞIŞLADI

Menteşe’de, Muğla Büyükşehir Belediyesince babasına evde bakım hizmeti sağlanan yaşayan 72 yaşındaki Nurgül İlter, babasının vefatının ardından belediyeye 255 bin lira değerinde hasta nakil ambulansı bağışladı.

– Başkan Gürün, bağışlanan ambulansla çok sayıda kişiye sağlık hizmeti sağlanacağını belirterek, “97 yaşında vefat eden babasının gördüğü hizmeti ve memnuniyeti ifade etmek ve başka hastalara, ihtiyaç sahiplerine daha fazla katkı yapabilmemiz için teyzemiz bize bunu armağan etti. Kendi ismini de ambulansın arkasına yazacağız” dedi.

– İlter’in yeğeni Özlem Kurucan da halası Nurgül İlter’in yaptığı bağışın başkalarına da örnek olmasını diledi.

İlter’in 97 yaşında vefat eden babası Sadık Savran, hayatının son bir buçuk yılında Muğla Büyükşehir Belediyesinin sağlık hizmetlerinden yararlandı. Sağlanan hizmetten çok memnun kalan ve bu hizmetin daha fazla kişiye ulaşmasını isteyen İlter, büyükşehir belediyesine ambulans bağışında bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ambulans desteğinde bulunan İlter’e teşekkür plaketi takdim etti.
Gürün, gazetecilere yaptığı açıklamada, bağışlanan ambulansla çok sayıda kişiye sağlık hizmeti sağlanacağını söyledi.
Büyükşehir Belediyesinin ambulans sayısının 12’ye ulaştığını anlatan Gürün, “Diğer 11 ambulansımızı kendi bütçemizden karşıladık. Şimdiye kadar ekiplerimizle doktorun yazmış olduğu reçete ve vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda her türlü sağlık hizmetini yerine getirdik. Pansuman ve enjeksiyonlarını yaptık. Sürekli olarak tansiyon, şeker ve diğer verileri toplayarak her hangi bir sapma tespit ettiğimizde onları hastaneye götürdük, muayene ettirdik. Reçetelerini alarak tekrar evlerine getirerek ilaçlarının tatbikini onlara sağladık.” diye konuştu.
Gürün, evde sağlık hizmetlerinin devam edeceğini belirterek, “Bağışlanan ambulansımızın maddi değeri 255 bin lira. Ama siz de takdir edersiniz ki 97 yaşında vefat eden babasının gördüğü hizmeti ve memnuniyeti ifade etmek ve başka hastalara, ihtiyaç sahiplerine daha fazla katkı yapabilmemiz için teyzemiz bize bunu armağan etti. Kendi ismini de ambulansın arkasına yazacağız.” dedi.
İlter’in yeğeni Özlem Kurucan da dedesinin rahatsızlığı sürecinde büyükşehir belediyesinin sağlık hizmetinden yararlandıklarını aktardı.
Halasının bu hizmetin daha fazla kişinin yararlanması için ambulans bağışında bulunduğunu dile getiren Kurucan, şunları kaydetti:
“Dedem 97 yaşında kalp hastasıydı. Büyükşehir belediyesinin evde sağlık hizmetlerinden yararlandık. Çok memnun kaldık. Her zaman yanımızda oldular. Halamın böyle bir düşüncesi vardı. Dedem ile birlikte bu daha da pekişti ve bağış yapmak nasip oldu. İnşallah başkalarına örnek olur ve devamı gelir.” Hasta nakilde 33 bin 744 sayısına ulaşıldı
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında 13 ilçede başlattığı sağlık hizmetlerinde evde bakımla 12 bin 493, hasta nakil hizmeti ile de 33 bin 744 vatandaşa ulaştı. Evde bakım hizmetinde 155 bin 114 tıbbi bakım, 50 bin 854 genel bakım, hasta nakil hizmetinde de 33 bin 744 hasta nakil sayısına ulaşıldı.
Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: