100 YAŞ EVİ ÜYELERİNDEN KUŞLAR İÇİN YUVA

Muğla Büyükşehir Belediyesi Nilüfer Caner 100 Yaş Evi’nde düzenlenen “kuş yuvası yapım atölyesi” etkinliğinde, üyeler ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MUSKÜ) öğrencileri bir araya geldi.

94 üye ve 88 öğrencileri tarafından 4 haftada 200 adet kuş yuvası hazırlandı. Yuvaların renklendirme işleminin ardından belirlenen ormanlık alanlarındaki ağaçlara asılması planlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 60 yaş üstü vatandaşların sosyal yaşama daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla hizmete sunduğu Nilüfer Caner 100 Yaş Evi’nde üyeleri ve gönüllü üniversite öğrencilerinin katımlıyla “kuş yuvası yapım atölyesi” etkinliği gerçekleştirildi.

Her Çarşamba yapılan atölye çalışmasında, kuş yuvalarının kesim ve boyama işlemleri öğrenciler ve üyeler tarafından yapılıyor. 94 üye ve 88 öğrencileri tarafından 4 haftada 200 adet kuş yuvası hazırlandı. Yuvaların renklendirme işleminin ardından belirlenen ormanlık alanlarındaki ağaçlara asılması planlanıyor.

Yapımı tamamlanan kuş yuvalarının, asılması planlanan bölgede bulunan kuş popülasyonunun artması hedefleniyor.

100 Yaş Evi üyelerinden İsmet Yerli, öğrencilerle birlikte kuş yuvaları yaptıklarını belirterek, “Çocuklarımıza çevre bilinci kazandırmanın ve üretmenin ne kadar önemli olduğunu gördük. Duyarlılık göstererek katılım sağlayan çocuklarımıza ve bizi bu etkinlikte bir araya getiren Muğla Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederim.” dedi.

Üyelerden Nilgün Yayla da kuş yuvaları ile ekolojik sisteme katkı sağladıklarını söyledi.

Ormanlarda kuş cıvıltılarının eksik olmadığı günler dileyen Yayla, katılan gönüllü üniversite öğrencilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ)  gönüllü öğrenci Nur Yıldırım ise 100 Yaş Evi üyeleri ile birlikte kuş yuvaları yaptıklarını, yuvaları birlikte renklendirdiklerini ve sohbet ettiklerini anlattı.

Etkinlikten çok eyif aldığını dile getiren Yıldırım, “Kuşların ve yaban hayvanlarının korunması, eko sistemin daha iyi bir hale gelmesi konusunda yaşanılır bir düzen için bu tür çalışmaların olmasından mutlu oldum. Bize bu olanakları sağlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı