DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5673402,45%
Muğla
19°

HAFİF YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
YENİDEN
40 okunma

YENİDEN

ABONE OL
Ekim 5, 2021 10:50
YENİDEN
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kimimiz koca şehirde onca kalabalığa rağmen bazen karanlığın loş ışıkları altında, bazense güpegündüzken öylece oracıkta kaybolmuş gibi hissediyor.  Çoğu insan gibi  günün birinde kaybolmuş ve sonrasında kendi ışığını avuçlarında bulan biri olarak kaybolmuş olanların yanında önerilerimle yürümek istiyorum.

     Hayatımız olağan akışında ilerlerken bu büyü hiç bozulmayacakmış gibi geliyor, sanki  huzur ebediyen biz de kalacakmışta ve hüzün hiç ruhumuzu ele geçirip mantığımıza hükmedebilecek güçte olmayacakmışcasına alışıyoruz ilerleyen akışa.  Örneğin evimizin bir köşesine çok severek bir çiçek alıyoruz  ve  ona devamlı su vererek canlı kalmasını sağlıyoruz, zamanla onun o köşede capcanlı duruşuna alıştıktan sonra su vermeyi unuttuğumuz oluyor. Peki unutmuyor muyuz biz ona su vermezsek o solar ve artık köşede ki yerine veda eder. Ne yazık ki alışkanlıklar her durumda aynı etkiyi yaratmıyor. Yanımızda ki insanlara alıştığımız için verdiğimiz değer ilk gün ki gibi kalıyor mu? Sanmıyorum.. Ya artıyor, ya azalıyor , ya da karambole uğruyor. Bana sorulacak olursa alışkanlıklar genel bazda çoğu şeyi değer kaybına uğratıyor. 

       Bu kez alışkanlığın meçhule doğru yuvarladığı kayıpta siz varsınız.  Muallakta bırakan ve hiçbir cevap bulamadığınız binlerce soru sizleri yerle yeksan etmiş durumda öyle değil mi? Kaybolmuşluk hissi en berbat iç enkazdır, gözlerinizin önünde gökkuşağı belirse dahi farketmezsiniz çünkü karamsarlık çoktan gözlerinize  gölgesini düşürmüştür . Aman durun! Lütfen içinizde ki derin boşluğa da alışmayın! Biliyorum insanız onu da yaparız. Her ne yaşadıysak yaşayalım Charlie Chaplin şu sözüyle sihirli dokunuşlarını yapmış; ” Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar.” Sizleri hayata yeniden başlamaya davet ediyorum. Hem hayatımız bilhassa bizim parmak uçlarımızda değil miydi? O zaman yeni hayatın şerefine dans edin parmak uçlarınızda. Güneş hala gökyüzünde ve siz kendinize hoşgeldiniz..

      Şimdi hayata ufak değişikliklerle biraz önden başlayacaksınız. Öncelikle eminim ki  her şeye olan değer yargınız bambaşka olacak. Her şeyi hissederek yaşayacaksınız tıpkı ilk gün ki gibi. Artık kendinizi yeniden bulduğunuz için en çok kendinizi seviyor ve en çok kendinize saygı duyuyorsunuz ki keza kendisine saygısı olmayanın başkasına saygı duyması beklenemez. Avuçlarınızı açın, inanıp farketmenizi bekleyen umutlar hala ışıl ışıl, sizin onu kucaklamanızı istiyor. Umut için William Faulkner şöyle vurgulamış; ” İnsanlar hayatın ne kadar kötü olduğunu söylerse söylesinler, ben umudumu asla kaybetmedim. Henüz nasıl umut kaybedileceğini öğrenmedim.” Bu söz sizde de güzel bir izlenim yarattıysa kendinize olan inancınızı tazeleyin. Geçmişe dönerek yaşamak yerine geleceğin yeniliklerine bırakın kendinizi ve son olarak kendi sözümle noktalamak istiyorum; ‘ Yalnızca yaşamayın, yaşadığınızı doyasıya hissedin..”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP