Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

YENİ YILDA YENİ BİR NEFES YENİ BİR HAYAT

Antalya’da yaşayan Selma ve

Antalya’da yaşayan Selma ve Selda Aksu adlı ikiz kardeşler, 25 yıldır aktif sigara içiyordu. Yeni yıla “yeni bir nefes, yeni bir hayat” felsefesiyle girmek için araştırma yapmaya başladılar. İnternet üzerinden Özel Yücelen Hastanesi’nde görev yapan Op.Dr. Ahmet Kılıç’ın, KOAH’TA Balon ve Kök Hücre tedavisini uyguladığını öğrenince iki kardeş otobüse atlayıp Muğla’ya geldi.

Selma ve Selda Aksu, Op.Dr. Ahmet Kılıç ile yapılan ön görüşme neticesinde ileri tetkik ve testler yapıldıktan sonra ameliyat olmayı kabul ettiler.
Ameliyattan iki gün sonra taburculuk öncesi halkla ilişkiler ekibimizle duygu ve düşüncelerini paylaşan Aksu kardeşler şunları dile getirdi; “2023 yılının son günlerinde sağlıklı bir nefes için sağlıklı yaşamayı tercih ederek, sigaraya bir daha hiç başlamamak üzere veda ettik. İnternette bu tür göğüs cerrahisi branşına ait işlemlerin sayılı merkezlerde yapıldığını gördük, Muğla Yücelen Hastanesi ‘de bunlardan birisiydi. Doktorumuz Ahmet Bey ve tüm ekibine güvendik, ikizler olarak arka arkaya ameliyatımızı gerçekleştirdik. Hastaneden taburcu olmanın sevincini yaşıyoruz.”

Gerçekleştiren ameliyat hakkında bilgi veren Göğüs Hastalıkları Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Ahmet Kılıç: “ KOAH dünyada en sık görülen hastalıklardan birisidir ve en temel nedeni sigaradır. KOAH’ta balon tedavisi kabul edilmiş ve giderek artan sıklıkla kullanılan bir destek tedavisi yöntemidir. Son yıllarda yapılan klinik çalışmalar sonrasında kök hücre uygulamalarının KOAH’lı hastalarda oldukça olumlu sonuçlar verdiği görülmüştür. Hastanemizde de bu yenilikçi tedavi yapılmaya başlanmıştır. Bu tür nefes sorunu yaşayan hastalar için umut ışığı olmuştur. Bu yöntemi şimdiye kadar uyguladığımız hastalarımız oldukça memnun kalmışlardır. Ancak bu tedavi her KOAH hastasında değil, kronik bronşit zemininde gelişen ilerlemiş KOAH’lı hastalarda önerilir. İkizlerimiz de bu tabloya çok uygundu. Başarılı geçen işlem sonrası hastanemizden taburcu ediyor, onları Antalya’ya yolcu ediyoruz” diye konuştu.