Yaşananlar hayal gibiymiş!

Muğla’nın Menteşe ilçesinde, Erol Atmaca (55) ile oğlu Emre Yiğit Atmaca’yı (29) av tüfeğiyle vurarak öldüren Menduh Demir (43) jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Demir, savcılıktaki ifadesinde, olayın yaşanmasından dolayı son derece üzgün ve pişman olduğunu, yaşananların kendisine bir rüya, hayal gibi geldiğini anlattı.

Evli ve 2 çocuk babası Memduh Demir, olayda kullandığı tüfeği 6-7 yıl önce internetten satın aldığını ifade ederek, “Ruhsatı yoktur. Başka da tüfek yada silahım yoktur. Babamın üzerine kayıtlı Yemişendere köyünde kendisine ait ruhsatlı silahı vardır. Ben olaydan sonra hiç kıyafet değiştirmedim. Polis ekipleri de beni olay sırasında giymiş olduğum kıyafetler ile yakaladı. Bu kıyafetleri jandarma benden teslim almıştır. Kesinlikle şahısları yada şahıslardan birini öldürmek gibi bir planım yoktu. Olay benim elektriği kesmek için saat 21:00 gibi olay yerine gittiğimde Erol Atmaca’nın bana silahla ateş etmesi ve yine Erol Atmaca ve oğlu Emre Atmaca’nın ağır küfürler etmesi nedeniyle yaşanmıştır. Elime tüfek alıp ölen şahısların yanına doğru gitmem de tamamen konuşma amaçlıdır. Şahıslar da silah olduğu için tedbir amacıyla tüfeği yanıma almıştım. İlk haksız hareket yani silahla tarafıma ateş edilme olayı Erol Atmaca tarafından gerçekleştirilmiştir. Erol Atmaca yukarıda belirttiğim gibi direk hedef gözeterek silahla bana iki el ateş etmiştir. Ben de kendimi korumak amacıyla elimdeki av tüfeği ile hedef Erol Atmaca’nın bulunduğu yere ve yöne doğru ateş etmeye başladım” dedi.
“EROL ATMACA YERE DÜŞÜNCE ATEŞ ETMEYİ BIRAKTIM VE HEMEN ARACIMA DÖNDÜM”
Demir, olay sırasında kaç el ateş ettiğini hatırlamadığını ileri sürerek, “Ben Erol Atmaca’ya ateş ederken Erol Atmaca’nın oğlu Emre Atmaca üzerime doğru gelmeye başladı. Ben de Emre Atmaca’nın üzerime doğru gelmesini engellemek amacıyla önüne doğru ateş ettim. Emre üzerime gelmeyi durdurdu. Erol Atmaca silahını kurcalıyordu. Erol Atmaca’nın silahının tutukluk yapıp yapmadığını yada şarjörüne mermi yerleştirip yerleştirmediğini seçemedim. Erol Atmaca bu şekilde silahını kurcalarken ben de tüfeğime cebimdeki mermilerden doldurdum ve Erol Atmaca’ya doğru tekrar ateş etmeye başladım. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum. Ancak atmış olduğum mermilerden bir kaçı Erol Atmaca’ya isabet etmiş olacak ki Erol Atmaca yere düştü. Erol Atmaca yere düşünce ben ateş etmeyi bıraktım ve hemen aracıma döndüm. Emre Atmaca’nın nasıl vurulduğunu bilmiyorum. Ben Erol Atmaca’ya doğru hedef gözetmeksizin ateş ettim. Karanlık olduğu için Emre Atmaca da benim atışım esnasında vurulmuş olabilir. Ancak ben yerde bir kişiyi yatar vaziyette gördüm. Yerde yatan kişinin Erol mu ya da Emre mi olduğunu seçemedim” dedi.
Demir, şahısların yanına giderek tüfekle kafasına doğru bitişik atış yapmadığını anlatarak, ifadesini şöyle sürdürdü;
“Olay esnasında bir boğuşma da, göğüs göğse bir muharebe de yaşanmamıştır. Mehmet Demir kesinlikle bu bahsetmiş olduğum olaylara dahil olmamıştır. Olay sırasında bana yardım eden başkaca şahıs da yoktur. Tüm anlattığım bu olaylar, yani Zeytinköy Gökçebelen Mevkiinde bulunan evimin yakınındaki yere aracımı park etmemle olay sonrası aracımla olay yerinden ayrılmam beş dakika içerisinde gerçekleşmiş, bir anda olup bitmiştir. Bu olayın yaşanmasından dolayı son derece üzgün ve pişmanım. Yaşananlar bana bir rüya, hayal gibi gelmektedir. “
Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.