YAŞANABİLİR KENT YARATMAK

featured

Hiç kuşku yok, ne zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan, ilişkin olarak covid-19 olarak nitelendirilen CORONAVİRÜS adına her çareye başvuruldu.

Bakıp görüldü tahminlerin üzerinde kayıplar vardı.

Ne yapıp edip, bir şekilde önü alınmalıydı.

Değilse, daha fazla ölümlerin olması kaçınılmazdı.

Hal böyle olunca, görüldüğü gibi dünya sağlık teşkilatı yanında ülkelerin sağlık kuruluşları, buna ülkemizin sağlık teşekkülleri dahil, kayıpların önlenmesi çabası içerisinde oldular.

Nitekim aynı kuruluşlar gerçekten gece-gündüz virüsün etkisini giderecek çare bulmak yanında, bir şekilde Covid-19’a yakalanan hastaları iyileştirme mücadelesi içerisinde oldular.

Hem de insanüstü bir gayretle.

***

Aslında, sürdürülen çabalar neticesinde, bir şekilde netice alındığını söylemek sanırım yanlış olmaz.

Özellikle tüm dünyada, ilişkin olarak ülkemizde CORONAVİRÜS nedeniyle hayatını kaybedenler sayısında belirgin şekilde azılmalar vardı.

Kuşkusuz her kesimi memnun eden ve de mutlu kılan bir gelişmeydi.

Sonra nasıl etmesin!

Bir şekilde hayatını kaybedenler sayısında belirttiğim gibi önemli sayıda azalmalar vardı.

Yine de asıl olan, söz konusu virüsün etkisinin tamamen giderilmesiydi. Ancak o takdirde rahat bir nefes alınırdı.

***

Hiç kuşku yokta Covid-19’un en büyük etki alanlarında biri turizm faaliyetleri olmuştu. Bu nedenle geçtiğimiz turizm sezonu, ister istemez en kısır dönemiyle yüz yüze geldi.

Buna karşın bu sene turizm etkinlikleri nasıl olacaktı?

Geçtiğimiz yılın aksine, beklentileri karşılayan turizm faaliyetleri olacak mıydı?

Bu konuda, önemli turizm merkezleri arasında yer alan Bodrum için Belediye Başkanı Ahmet Aras görüşlerini yansıtıyor.

Başkan diyor ki;

Tün dünyayı etkisi altına alan Pandemi tedbirlerinin esnetilmesiyle birlikte Bodrum’da turizm hareketliliği her geçen gün artıyor.

İlişkin olarak başkan, vatandaşların rahat etmesi için tüm tedbirlerin alındığının altını çizerek, herkesin rahatça gelebileceğini vurguluyor.

Başkan Aras devamla, Pandemi süresince Bodrum’un nüfusu 3 kat artarak 700 bine ulaşmıştır. Buna karşın 1200 personelimizle misafirlerimizin rahat etmesin sürdürüyoruz diyor.

***

Konuya ilişkin görüşleri yansıtmayı sürdüren belediye başkanı önemli bir ayrıntının altını çizerek, Muğla Valiliğinin kararları üzerine gürültü- görüntü kirliliğine neden olan unsurları önledik.

Dolayısıyla bu süreçte tek amacımız misafirlerimizin rahat etmesini sağlamaktır. Özellikle Hanutçuluk gibi Bodrum’a ve insanlığa yakışmayan davranışlarda bulunanları tespit ederek, gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayacağız.

Kentimize ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizin huzur ve güven içerisinde tatillerini yaparak evlerine dönmeleri için de her türlü tedbirleri alıyoruz.

Sonuçta başkan Ahmet Aras, Bodrum adına tek amacım var diyor.

Bütün uğraşımız, daha yaşanabilir ve korunan bir Bodrum için.

İkliminden denizlere, doğal yaşam alanlarından ormanlara, hayvanlardan tarihsel varlığına kadar Bodrum’u var etmektir.

Kısaca tek amacımız DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BODRUM YARATMAKTIR.

Kenti için böylesine yaklaşım içirişinde olan ve de özveri gösteren başkan Aras için tek söyleyebileceğimiz, yürekten kutlamaktır.

YAŞANABİLİR KENT YARATMAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!