DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5682522,54%
Muğla
19°

HAFİF YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
YANILMA PAYI
88 okunma

YANILMA PAYI

ABONE OL
Eylül 27, 2021 15:00
YANILMA PAYI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günlerce sonunu merak ederek günün belirli bir zamanını okuduğunuz kitaba ayırırken bir bitirişin daha ardından cebinizde bir dersle ayrılıyorsunuz o masadan. Konusunu severek başladığınız filmlerin, dizilerin sonunda bile muhakkak ufakta olsa bir takım ders almışlık var bilinçaltınızın bir köşesine kazınan. Genel de biz insanların yaşadığımız iyi durumlardan kayda değer dersler almak aklının ucundan geçmez, anı yaşar ve günü noktalarsınız fakat yaşanılan kötü olaylardan yakanızı kurtarırken dersinizi aldığınızı zannederek hemen ardından yeni bir sayfa açma girişiminde bulunursunuz. Bir yenilgi sonrası , bir veda ertesi,  bir vazgeçişin ardından ve  bir hatanın kıyısından köşeyi dönerken mağlup olma hissini kapı içeri ederek dönersiniz aslolan yerinize.

Kimisi ne kaybettiğini umursamaz işte o kesim çoktan yenilenmiştir. Diğer kesim ise iç çöküşüne sebepler ararken yenilenme gücü bile bulamaz kendinde. Öfkenizi, kırılmışlığınızı, bağırıp çağırdıysanız çığlıklarınızı, ağladıysanız gözyaşlarınızı ve her neyi ruhunuzda uç noktalarda hissettiyseniz onları içinize sığdırıp derslerinizi öyle kucaklarsınız. Unutmamak için çıkmayan kalemlerle hafızanıza kazırsınız. Fakat gün geldiğinde dejavu yaşadığınızda anlarsınız ki hafızanıza çıkmayan kalemlerle kazıdığınız hislermiş, dersler değil. Nasıl düştüğünüzü unutursunuz, sizi düşüreni unutursunuz,  hafızanıza kazıdığınız tek şey düştüğünüz  ve nasıl kalktığınız. Bunun aksi olsaydı farklı kişilerden yana aynı durumlardan defalarca kez yara almazdınız. Sırf iyi olduğunuz  için kimseye duvar öremiyorken onlara sizi kullanma hakkı tanıyorsunuz, bir ilişki de kendinizden ödün verirken karşınızdakine sizi yönlendiribilme hakkını üzerinizde egemenlik kurabileceğini ellerinizle aklına kazırsınız, kendiniz  gibi sandığınız insanlara dertlerinizi anlatırken bile hayatınıza müdahale etme cürreti bulmalarını sağlıyorsunuz.

 Neyi çok isterseniz ona yoğunlaşıyorsunuz haklısınız da ancak ulaşabilecekleriniz size en yakın basamaktayken en yükseklere gidiyor gözleriniz bunu da bilmelisiniz. Başaramadıklarınıza üzülürken başardıklarınızdan uzaklaşıyorsunuz, unutuyorsunuz ki başarısızlıkları tecrübe edemeden başka bir başarıya ulaşamazsınız.  Mutsuzluklarınız bile mutluluklarınıza gölge vurabiliyor, buna siz izin veriyorsunuz. Devamlı olarak hayatı sorgulamak yerine, yeni bir hayata başlama eylemine geçmelisiniz. Hayatta her zaman kim olduğunuzu bilin, ne istediğinizi çözün, rüzgar nereye savurursa değil siz rüzgarı tersine estirin. Bazen öyle bir enerjiniz olsun ki, zifiri karanlıkta kilometrelerce uzaklıkta ki yıldızı yalnızca siz keşfedebilin ve yön bulun. Artık ‘Rastlanacak hiç kimsem yok.’ Demek yerine ‘ Benim kimseye rastlanmaya ihtiyacım yok.’ Diyin ve dik yürüyün sırf kendinize rastlanarak yürüyeceğiniz için sendeleneceğiniz çok zaman olucak ama düşmediğiniz müddetçe yine yeniden dimdik yürüyün, yollar dik yürüyene her zaman açıktır zamanla göreceksiniz  bunu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP