DOLAR 8,86151.13%
EURO 10,40200.75%
ALTIN 499,081,69
BITCOIN 372751-3,41%
Muğla
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

19:06

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7

Yangında köpeğinin kulübesi yanmıştı, minik Merve’nin hayali gerçek oldu

Marmaris’te meydana gelen yangın nedeniyle beslediği köpeğine ait kulübenin yanması sonrasında doğum gününde yeni bir kulübe dileyen minik Merve’nin isteği gerçek oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yangında evleri tamamen kül olan Merve’ye pastasını üflerken tuttuğu dileği sorduklarında, köpeği Cess’nin yanan kulübesinin tamir edilmesini istediği öğrenilmişti.
Minik Merve’nin isteğini duyan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy kaymakamlığa bağlı ekipleri görevlendirerek hem Merve’nin en yakın dostu Cess’ye yeni bir kulübe göndertti hem de minik Merve’nin derslerini takip edebileceği bir tablet hediye etti. Cess’nin yeni kulübesini gören minik Merve’nin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

“Köpeğime kulübe istemiştim”


Doğum günü dileğinin gerçek olduğunu belirten minik Merve, “Hediyeleri görünce çok heyecanlandım. Cess ile uzun zamandır arkadaşız. Doğum günümde köpeğim için bir kulübe ve herkesin sağlıkla yaşamasını dilemiştim. Kulübesi de bugün geldi. Kulübenin yanında bir de tabletim geldi. Teşekkür ederim” dedi.

YANGINDA KÖPEĞİNİN KULÜBESİ YANMIŞTI, MİNİK MERVE’NİN HAYALİ GERÇEK OLDU (ABDUL SAMET KAYA – AHMET FARUK SARIKOÇ – GÜLDEMET KIZIL/MUĞLA-İHA) Marmaris’te meydana gelen yangın nedeniyle beslediği köpeğine ait kulübenin yanması sonrasında doğum gününde yeni bir kulübe dileyen minik Merve’nin isteği gerçek oldu.

“Bir gecede her şeyimizi kaybettik”


Yangın gecesi yaşadıklarını aktaran anne Medine Yılmaz, “O gece resmen cehennemi yaşadık. Ertesi güne sadece kıyafetlerimiz kaldı. Tüm eşyalarımız evle birlikte yandı. İki kızım da o gece çok korktu. Yangının hala rüyalarına girdiğini söylüyorlar. Şu an için konteyner evde kalıyoruz. Baba mesleği olan arıcılıkla uğraşıyorum. Yangında onlar da zarar gördü. Sağ olsun kaymakamımız Merve’nin isteğini gerçekleştirdi. Hem köpeğimiz için kulübe hem de Merve’ye tablet gönderdi” diye konuştu.