DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
Yanan mahallerin ortak isteği; ot, saman, hayvan yemi ve un
120 okunma

Yanan mahallerin ortak isteği; ot, saman, hayvan yemi ve un

ABONE OL
Ağustos 14, 2021 20:34
Yanan mahallerin ortak isteği; ot, saman, hayvan yemi ve un
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Milas’ta günlerdir etkili olan orman yangınlarının ardından TOBB üyesi odalarla borsalardan gelen yardım malzemelerini, yangından etkilenen mahallelere giderek yerinde mahalle muhtarlarına teslim ediyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aykal, odalardan ve borsalardan MİTSO’ya ulaşan yardım malzemelerini orman yangınından etkilenen mahallelere götürdüler. İlk olarak yangından en çok etkilenen mahallelerden Fesleğen’e giden MİTSO yöneticileri burada Fesleğen Muhtarı  Erkan Kaba ile görüşerek yangının etkileri ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi aldı. Muhtar Erkan Kaba, yangın boyunca koordinasyon eksikliği yaşadıklarını belirterek bundan sonraki yangınlara etkili şekilde müdahale edilebilmesi için Eşekderesi mevkiindeki su kaynağının önüne bir set yapılarak burada toplanacak suların yangınlarda kullanılabileceğini belirtti. Fesleğen’den güneye, orman yolu bağlantısı olmadığını da anlatan Erkan Kaba, orman yangınlarına daha hızlı ve etkili müdahale yapılabilmesi için mutlaka bu yolun açılması gerektiğini vurguladı. Yangında mahallelerinde zeytinliklerin, hayvanların otladığı alanların, kekik ve adaçayı topladıkları yerlerin tamamen yandığını ve mahalle halkının gelirsiz kaldığını vurgulayan Erkan Kaba, 1000 nüfuslu mahallelerindeki 1500 küçükbaş, 1000 büyükbaş hayvan için hayvan yemi, saman ve ot ile un desteği sağlanmasını istedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Hasan Tiryakioğlu ve Hüseyin Aykal tarafından Gürzceğiz Muhtarı Ersoy Yılmaz, Bozalan Mahallesi Muhtarı Dursun Kayıhan , Kayaönü / Çökertme Muhtarı Ertan Konar, Gökbel Mahallesi Muhtarı Hakkı Döndü iler görüşerek hem geçmiş olsun dileklerini ilettiler hem de eksikleri belirlediler.

YARDIM MALZEMELERİNİ DE TESLİM ETTİLER

Ayrıca; MİTSO yöneticileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundukları mahalle muhtarları ile mahalle sakinlerine TOBB üyesi odalardan ve borsalardan gelen köpüklü yangın söndürme tüpleri, motorlu testereler, motorlu tırpanlar, yanmaz eldivenler ve çeşitli giysiler gibi ihtiyaç malzemelerini dağıttılar. Mahallelerden ihtiyaç listeleri de alan MİTSO yöneticileri listeleri TOBB’a ve üye odalarla borsalara ileteceklerini başta ot, yem, saman olmak üzere diğer ihtiyaç malzemelerini karşılamaya çalışacaklarını anlattılar. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Bize ulaşan yardım malzemelerini bizzat mahallelere giderek muhtarlarımıza teslim ediyoruz. Gittiğimiz mahallelerden yangın sonrasında ihtiyaç duyulan malzemelerin listesini de alıyoruz. Bu listeleri anında TOBB’a bildiriyoruz. Ayrıca odalarımızın ve borsalarımızın kayıtlı olduğu internet ağımızda paylaşarak yardım çağrısında bulunuyoruz. Sağolsun, pek çok oda ve borsadan yardım malzemeleri geliyor. Gelen köpüklü yangın söndürme tüpü, motorlu testere ve motorlu tırpan, yanmayan eldiven ve çeşitli giysiler gibi malzemelerin bazılarını yangından etkilenen mahallelerimize bizzat giderek elden teslim ediyoruz. Ot, saman ve un gibi bazı malzemeleri de İlçe Koordinasyon Kurulu ile İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz” dedi.

Haber: Serdar Aksivri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP