DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5678632,91%
Muğla
19°

HAFİF YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
VATAN PARTİSİ’NDEN “KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” SÖZLEMİNE TEPKİ
112 okunma

VATAN PARTİSİ’NDEN “KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” SÖZLEMİNE TEPKİ

ABONE OL
Eylül 30, 2021 14:25
VATAN PARTİSİ’NDEN “KÜRT SORUNUNA TBMM’DE ÇÖZÜM” SÖZLEMİNE TEPKİ
blank
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Muğla İl Başkanlığı, Kürt sorununun TBMM’de çözülmesi gerektiğini söyleyen muhalefet partilerine basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Vatan Partisi Muğla İl Başkanlığı Muğla’nın merkez Menteşe İlçesi’nde bulunan Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Emre Aykan tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, bir süredir ‘Kürt sorununa TBMM’de çözüm’ iddiasıyla kampanya yürütüyor. Biden Tayfasının amacı, Kürt sorununu çözmek değil, Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” söylemi, Türk Ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirilmiştir ve PKK’yı kurtarmak içindir. Dahası: Biden Tayfası, TBMM’ye çözüm dayatacak bir güce sahip değildir. En önemlisi: TBMM, terör sorununu çözme kararını defalarca ilan etmiştir ve bu amaçla Cumhuriyet Hükümetini görevlendirmiştir. Biden Tayfasının ‘Kürt sorunu’ dedikleri mesele esas olarak Meclisin iradesiyle ve Türk Ordusunun silahıyla çözülmüştür. Yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ABD ve İsrail merkezli silahlı dayatmaya, silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizlemenin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden, TBMM’nin çözümüdür. Bu görev yerine getirilmiştir ve getirilmektedir. TBMM, sorunu çözmüştür. Biden Tayfası kabul etmek istemese de gerçek budur.

“TSK’NIN PKK’YA KARŞI VERDİĞİ MÜCADELEYİ BALTALAMAKTIR”

’Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’ diyenlerin amacı ortadadır. O amaç Meclisin terörle mücadele iradesini yok etmek ve TSK’nın PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi baltalamaktır. ’Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’ diyenler, PKK ve Terör sorunu diyememelerle aynı kişilerdir ve PKK’yı düştüğü durumdan kurtarmak için HDP ile saf tutmaktadırlar. Ancak bu tayfa PKK’yı kurtaramayacaktır. ABD güdümlü PKK/HDP dostlarının ‘Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir’ diye tutturması karşısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozgunculuğunu mahkûm etmelidir. Vatan Partisi, bu amaçla TBMM’ye bir karar teklifi sunma kararı almıştır. Bu teklifi,  Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunacağız. Meclis Başkanımızın bu Tasarıyı Meclis gündemine almasını talep ediyoruz.

 Vatan Partisi’nin TBMM’ye sunacağı karar tasarısının özeti ise şu şekilde:

“1.ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içindeki devletlerin “Kürt sorunu” demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür.

2. ABD ve güdümündeki PKK, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.

3. Tüm Dünya bilmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır.

4. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır.

5. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir.

6. Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz!

7. Bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getireceğiz.

8. Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, her vatandaşa iş, huzur, sağlık ve eğitim sağlanmasın sigortası olacağız. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.

9. Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir. Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar. Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz.”

Haber :Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP