Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

“Ücretsiz” tünele yine zam geldi!

‘Ücretsiz olacak’ denilen Göcek

‘Ücretsiz olacak’ denilen Göcek Tüneli, siyasetçilerin her zaman vaatleri arasındaydı. Geçiş ücreti nedeniyle Deli Dumrul Tüneli denilen, Türkiye’nin en pahalı tüneli olan Göcek Tüneli’ne yine zam geldi.

Muğla ile Antalya arasında bağ kuran ve Dalaman ile Fethiye ilçeleri arasında kolay ulaşım sağlanmasını amaçlayan Göcek Tüneli namı diğer Deli Dumrul’a zam geldi.
Deli Dumrul Tüneli olarak adlandırılan 926 metre uzunluğundaki tünelde artık birinci sınıf araçlar (otomobil) için 15 lira yerine 25 liraya, ikinci sınıf araç (kamyon) 25 lira yerine 55 liraya, üçüncü sınıf araç (dingilli kamyon ve dingilli otobüs) 37 lira yerine 55 TL’ye, dördüncü sınıf araç grubu (tır) 45 lira yerine 85 liraya geçiş yapabilecekleri öğrenildi.

ÜCRETSİZ OLACAKTI

Tünel siyasetçilerin her zaman vaatleri arasındaydı. AK Parti eski Milletvekili Ali Boğa, 2.tünel inşaatının başlangıcında “Tünel bedava olacak” demişti.
Zamanın Başbakanı Ahmet Davutoğlu’da 2015’deki Muğla mitinginde, “Dalaman ile Fethiye’yi birleştiren Muğla’yla, Antalya arasında bağ kuran Göcek 2 Tüneli Muğlalılara ücretsiz olacak inşallah” demişti.
Ancak Türkiye Cumhuriyetin Başbakanı’nın söylediği bu söze rağmen, bu hiç gerçekleşmedi ve her yıl olduğu gibi bu yılda zam geldi.