DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
Uçak, okulları ziyaret ediyor
70 okunma

Uçak, okulları ziyaret ediyor

ABONE OL
Eylül 10, 2021 12:58
Uçak, okulları ziyaret ediyor
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak okullarda üye ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Kurum yöneticilerinin ve eğitim çalışanlarının taleplerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyen Uçak, “Sorunların, sıkıntıların üzerine gitmezsek, çözüme dair adımları bir an evvel atmazsak, mevcutlara her geçen gün yenileri eklenir ve başarıya ulaşmamızın önünde engeldir” dedi.
Bir buçuk yılı aşkın bir süredir pandemi ile mücadele edildiğini belirten Uçak, “Okullarımız uzun bir aradan sonra yeniden açıldı. Yüz yüze eğitimin devam etmesi için tedbirlere riayet edilmeli, bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Öğretmen açığı bir an önce kapatılmalı, yeni sorunları beraberinde getiren sözleşmeli istihdama son verilerek atamalar kadrolu yapılmalı, mesleğin itibarını düşüren ücretli öğretmenlikten vazgeçilmelidir” dedi.
Sendikalı olmanın farkı ve ayrıcalığı artık daha iyi anlaşılacak
Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Uçak, 6’ncı dönem toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda mutabakata varılan rakamlara bakıldığında yüzde 28,61 oranında bir zam yapıldığını belirtti. Uçak, toplu sözleşmede yüzdelik zammın yanı sıra öğretim yılına hazırlık ödeneğinde, belletmenlere ilave ek ders ücretiyle birlikte aylık ücret sınırında, müdür ve müdür başyardımcılarının ek ders ücreti gibi alanlarda ücret artışı sağladıklarını söyledi
“Dayatmaya karşı üyelerimizi yalnız bırakmayacağız”
PCR testi uygulamasına da değinen Önder Uçak, “Eğitim çalışanlarına zorunlu hale getirilen PCR testi dayatması asla hukuki değildir. Huzur bozucu böylesi bir uygulamayı kabul etmemiz ve buna sessiz kalmamız mümkün değildir. Bu türden hukuka ve kanuna aykırı yaptırımlara tabi tutulan/tutulmaya kalkışılan üyelerimizin yanında olacak, onlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Üyelerimizin PCR testi ya da aşısını tamamlamadığı gerekçesiyle görevlerini yapmalarına engel çıkarılmasına karşı sendika olarak gerekli hukuki adımları atacağız. Bu süreçte üyelerimizi yalnız bırakmayacağız” dedi.

(İHA)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP