Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONASI MUĞLA’DA SONA ERDİ

Muğla Gençlik ve Spor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Menteşe Spor Salonu’nda 5 gün boyunca çekişmeli müsabakalara sahne olan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası sona erdi.

16 Ocak Salı günü yapılan teknik toplantı ile start alan şampiyona, 17-21 Ocak 2024 tarihleri arasında Menteşe Spor Salonu’nda 70 ilden, 571 kulüp ve yaklaşık 2 bine yakın sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Şampiyonanın açılış seremonisi 18 Ocak Perşembe günü yapıldı. Açılış seremonisine Muğla Valisi İdris Akbıyık, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celal Ateş, Muğla Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı Serdar Devrim, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top, Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Taekwondo Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş, davetliler, idareci, antrenör, sporcu ve görevliler katıldı. Seremoni sonunda Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, protokol üyelerine günün anısına birer plaket takdim etti.

5 gün süren şampiyona renkli görüntülere sahne olurken, sporcuların performansları izleyenleri adeta büyüledi.

Şampiyonada gün sonlarında ödül töreni düzenlendi ve dereceye giren sporcuların ödülleri takdim edildi.
Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nın mükemmel bir şekilde geçtiğini dile getiren Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş; “Muğla’mızda 2 bine yakın sporcuyu, antrenörü, idarecileri ve hakemlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduk. İlimizde spor organizasyonları her geçen gün artarak devam ediyor. Bunun neticesinde Muğla’ya spor turizmiyle birlikte ekonomik anlamda da büyük katkılar sağlıyoruz. Ben buradan katkılarından dolayı Valimiz Sayın İdris Akbıyık’a, Federasyon Başkanımız Sayın Prof. Dr. Metin Şahin’e ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.