Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

TİP seçim değerlendirmesi yaptı

Türkiye İşçi Partisi (TİP)

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Menteşe İlçe Örgütü tarafından seçim sonrası değerlendirme açıklaması yapıldı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından TİP Menteşe İlçe Örgütü, bir değerlendirme açıklaması yaptı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Ülkemiz adına son derece sevindirici ve umutlandırıcı sonuçları olan bir yerel seçimi geride bıraktık. Halkımız AKP-MHP baskıcı rejimine boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Bu rejimi tarihin karanlığına göndermek için, bir neslin daha AKP-MHP karanlığında büyümemesi için gerekli azim ve iradeye sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Muğla ve Menteşe halkı da AKP gericiliğine ve rantçılığına geçit yok mesajını bir kez daha güçlü bir şekilde vermiştir. Halkımızı bu irade nedeniyle kutluyoruz. Halkımızın umudu umudumuz, mutluluğu mutluluğumuzdur. Muğla’da ve Menteşe’de seçimi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’ni de tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Türkiye İşçi Partisi olarak Menteşe’de seçimlerden beklediğimizin altında bir oy aldık. Halk adına denetim görevimizi yapmak üzere aday olduğumuz belediye meclisi seçimlerinde de beklediğimizin altında oy aldık, halkımız bize meclis denetimi görevini vermedi. Bu konu başta olmak üzere seçimlere ilişkin değerlendirmelerimizi kısa süre içinde kurullarımızda yapacak ve halkımızla paylaşacağız.

Bununla birlikte bugünden ifade etmek isteriz ki, halkın örgütlü mücadelesinin gerekliliğine olan inancımızda ve devrimci mücadele kararlılığımızda en küçük bir sarsılma olmamıştır. Aldığımız her bir oyun karşılığını vermek, örgütlenmemizi güçlendirerek yeni yönetimleri meclisi dışından da olsa denetlemek, halkın aleyhine her adıma karşı direniş göstermek bize oy veren her bir yurttaşımıza karşı görevimizdir.
Bu vesileyle seçim çalışmalarında büyük bir gayret gösteren adaylarımıza, üyelerimize ve bize destek olan ve oy veren yurttaşlarımıza bir kez daha kalpten teşekkür ederiz.