Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

TİP, Menteşe Belediye Başkan Adayı çıkaracak

Türkiye İşçi Partisi (TİP),

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Muğla’nın Menteşe ilçesinde Belediye Başkan adayını ve Belediye Meclis üyesi adaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Türkiye İşçi Partisi Menteşe İlçe Başkanı Uğur Altınbaşak, gerek seçim süreciyle gerekse partilerinin Menteşe Belediye Başkan adaylığı ile ilgili açıklama yaptı.

Altınbaşak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Menteşe’de son seçimlerde gücünü ve potansiyelini gösteren partimizin sorumluluk alması gerektiğini; halktan, emekten, emekçiden yana bir belediyecilik beklentisi olan yurttaşlarımızı seçeneksiz bırakma gibi bir lüksümüzün olmadığını düşünüyoruz. Uzun süredir kurullarımızla, halkımızla, demokratik kitle örgütleriyle bu konuda görüşmeler yürüttük. İl ve ilçe yönetimimize yurttaşlardan gelen talepler de Menteşe’de bu seçimde emeği ve emekçiyi temsil edecek bir başkan adayı ile seçimlere girme yönünde kararımızı destekler nitelikteydi. Bu görüşler doğrultusunda geniş bir katılımla belirlediğimiz başkan adayımızı kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşacağız.
Başkan adayının yanı sıra Menteşe halkını en iyi şekilde temsil edecek güçlü bir meclis listesi ile belediye meclisi seçimlerine de iddialı bir şekilde giriyoruz. Her ne kadar bugüne kadar bu işlevini yerine getirmese de, belediye meclislerinin demokratik katılım ve halk temsiliyeti açısından çok önemli kurumlar olduğunu düşünüyoruz. Biz bu anlayışla her bir meclis üyesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak ve tekrar hatırlatmak istiyoruz. Yıllardır yapılanın aksine, meclis üyelerinin kendi menfaatlerini ya da grup menfaatlerini değil, toplumun menfaatlerini ön planda tutarak kent yönetimine talip olmaları halinde çok önemli bir işlevi yerine getireceklerine inanıyor, her bir meclis üyesini en az başkan kadar sorumlu görüyor ve önem veriyoruz. Seçim sonucunda belediye başkanı hangi partiden olursa olsun kent halkı adına denetim görevini yerine getirmeye de yine Türkiye İşçi Partisi adına en güçlü şekilde talibiz. Hem başkan adayımızı hem de belediye meclis üyesi adaylarımızı kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacağız.”