TİCARET BORSASI SEÇİME GİDİYOR, BAŞKAN HURŞİT ÖZTÜRK YENİDEN ADAY

featured
service service

Muğla Ticaret Borsası, 19. kuruluş yıldönümü olan 1 Ekim Cumartesi günü organ seçimlerini gerçekleştirecek. Mevcut başkan Hurşit Öztürk, yeniden aday olduğunu açıkladı.

1 Ekim 2003 yılında kurulan Muğla Ticaret Borsası, organ seçimlerini 1 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirecek.

Seçim öncesi mevcut başkan Hurşit Öztürk, borsa binasında düzenlediği basın toplantısında Meclis Başkanı Uğur Özen ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yeniden aday olduklarını açıkladı.

2018 yılında başkanlığa seçilen ve yeniden aday olan Öztürk, yeni dönemdeki hedeflerini şöyle anlattı:

“Hızlı, yerinde, insana dokunur hizmet anlayışımızı sürdürmek.

– Dünya ve ülkemizde gelişmelerden değişimlerden yeniliklerden faydalanarak, teknolojiye uyarak üyelerimizi bilgilendirmek, iştigal konuları hakkında eğitimler düzenlemek, projeler üretmek, ortaya çıkacak sorun ve sıkıntılar konusunda çözüm üreterek çözüm odaklı hizmet anlayışını benimsemek.

– Üyelerimizin, ürün alım satımlarını ve Pazar paylarının arttırılması, ürünün hak ettiği değeri üzerinden değerlendirilmesi ve satılması için en üst seviyede çalışmalar yapmak.

– Başta odalarımız ve üniversite iş birliğiyle yurt dışı firmaları ve pazarları hakkında bilgi alışverişinde bulunup ihracat konusunda gerekli destek ve hizmetin sağlanması ve Pazar ağının kurulması konusunda çalışmalar yapmak.

– Yöresel ürünlerimizde olanlarının coğrafi işaretlerinin alınmasını sağlamak, işaretli bulunanların tanıtımlarına katkıda bulunmak.

– Borsa hizmet binamızda diğer kurum ve kuruluşlar ile iş birliği oluşturularak birçok ürünün analizinin yapılabileceği akredite bir laboratuvar kuruluşunu sağlamak.

– Borsamız hizmet binasında bulunan zeytinyağı tadım duyusal analiz laboratuvarının daha da geliştirilmesini sağlamak aynı şekilde bal ürünlerinde de yapılabilmesini sağlamak.

– Bütçemiz el verdiği ölçüde stoklanması gerekli olan ürünlerin saklanabilmesi için soğuk hava depolarını kurmak veya kurulmasında destek olmak.

– Tarım ürünlerinin kalite ve verimini artırmak için gerekli bilgi ve desteğin sağlanması için seminer ve toplantılar düzenlemek.”

Haber :Esma Turan

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TİCARET BORSASI SEÇİME GİDİYOR, BAŞKAN HURŞİT ÖZTÜRK YENİDEN ADAY

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!