DOLAR 8,86401.14%
EURO 10,40280.74%
ALTIN 499,171,70
BITCOIN 375437-3,08%
Muğla
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

19:06

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
THK MUĞLA ŞUBE BAŞKANI ŞALK: “ATATÜRK’ÜN ARMAĞANI BİR KURUMA İLİMİZDE YER TEMİN EDİLMEDİ”
450 okunma

THK MUĞLA ŞUBE BAŞKANI ŞALK: “ATATÜRK’ÜN ARMAĞANI BİR KURUMA İLİMİZDE YER TEMİN EDİLMEDİ”

ABONE OL
Ağustos 18, 2021 10:22
THK MUĞLA ŞUBE BAŞKANI ŞALK: “ATATÜRK’ÜN ARMAĞANI BİR KURUMA İLİMİZDE YER TEMİN EDİLMEDİ”
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde Türk Hava Kurumu (THK)’ya ait 5 katlı bina geçtiğimiz yıllarda özel bir bankaya ipotek gösterilmiş ve döviz karşılığı yaklaşık 10 milyon TL kredi çekilmişti. Kurum bu kredileri ödeyemeyince, banka binaya el koymuş ve satışa çıkarmıştı. THK Muğla Şube Başkanı Şerif Şalk ise yerel yöneticilere kırgın olduklarını belirtti. Şalk, ‘’  İlimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışma odaları ve binaları temin edilirken Atatürk’ün armağanı bir kuruma ilimizde yer temin edememek manidardır.’’dedi.

Türk Hava Kurumu, geçtiğimiz yıllarda orman yangın söndürme uçağı tartışmaları, borçları, yönetim krizi ve skandalları ile sık sık gündem olmuştu. Bu skandallardan biri de, Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde 1978 yılında inşa edilen ve Muğla Valiliği’nin yanında bulunan THK’ya ait 5 katlı binanın özel bir bankaya ipotek gösterilmesi ve döviz karşılığı yaklaşık 10 milyon TL kredi çekilmesiydi. Kurum bu kredileri ödeyemeyince, ilgili banka binaya el koymuş ve satışa çıkarmıştı. THK Muğla Şube Başkanı Şerif Şalk ise şubenin başka bir bina da hizmet vereceğini ve yerel yöneticilere kırgın olduklarını belirttiği bir açıklama yaptı.

“YEREL YÖNETİCİLERİMİZ KURUMUMUZA YARDIMDA BULUNMADILAR”

Şalk, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kullanımı Muğla Türk Hava Kurumu Şubesi’nde, mülkiyeti Türk Hava Kurumu Genel Merkezi’nde olan paylaşmış olduğum İş Hanımız, Genel Merkezin Yönetimi Genel Başkanı tarafından birçok Türk Hava Kurumu taşınmazları gibi teminat gösterilerek, döviz karşılığı Garanti Bankası’ndan kredi çekilmiş ve zamanında ödenmeyen kredi nedeniyle mülkiyeti İlgili bankaya geçmiştir. Şubemizin Kuruluş Tüzüğü gereğince İl ve ilçelerdeki yerel yöneticilerimiz Vali ve Kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız fahri başkanlarımızdır. Bina sıkıntımızı defalarca yerel yöneticilerimize iletmiş olmamıza rağmen hiçbir şekilde Kurumumuza yardımda bulunmamışlardır.”

“ATATÜRK’ÜN ARMAĞANI BİR KURUMA İLİMİZDE YER TEMİN EDİLMEDİ”

Yerel yöneticilere kırgınlıklarını belirten Şalk, “Cumhuriyetimizle yaşıt, Türk gençliğine havacılık sevgisini aşılamak, istikbal göklerdedir, önsözünü yaşatmak amacıyla kurulan kurumumuzun iş hanındaki bürolarını 18.08.2021 tarihi itibarıyla boşaltıyoruz. Kamu binalarından iki çalışma odası verilemeyen Şubemiz Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu olarak üyeleri olarak yerel yöneticilerimize çok kırgınız. Bizler tamamen gönüllü ve hiçbir menfaat beklemeden görev yapan kişiler olarak Atatürk’ün emanetini sonsuza dek yaşatacağız. İlimizdeki diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına çalışma odaları ve binaları temin edilirken Atatürk’ün armağanı bir kuruma ilimizde yer temin edememek kurullarımızca manidar bulunmuştur. Yarından itibaren Muğla Türk Hava Kurumu Şubesi konak altındaki eski PTT binasını karşısında hizmet verecektir. Değerli hemşerilerimizin kurumumuzu ayakta tutmaya gayret edeceklerine inanıyorum. Kurumun Şube Başkanı olarak durumun hemşerilerimiz tarafından bilinmesi için paylaşım yapma ihtiyacı duyduk” dedi.

Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP