Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Tarikatın zikir töreninde kan donduran görüntüler, Çocukların Karnına Şiş Soktular!

Korkunç olay Şanlıurfa Sırrın

Korkunç olay Şanlıurfa Sırrın Mahallesinde meydana geldi. Rufai tarikatına mensup bulunan bir tekkede yapılan zikir töreninde 4-5 yaşındaki çocukların karnına şiş batırdılar. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler bir anda gündem oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Görüntülerde Rufai tarikatı mensupları, aralarında çocukların da bulunduğu zikir törenlerinde, ellerine geçen şişleri, küçük yaştaki çocuklara rastgele batırıyor.

Zikir sırasında dinledikleri ilahilerle kendilerinden geçen tarikat mensupları, şişleri ağızlarına sürüp tükürükleriyle ıslatıp, küçücük, 3-5 yaşındaki çocukları şişlemesi dikkat çekti.

ÇOCUKLAR DEVLET KORUMASINA ALINDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların devlet korumasına alındığını bildirdi.
Bakanlık tarafından olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi;
“Yapılan incelemeler neticesinde haberlere ve paylaşımlara konu olan çocuklar devlet koruması altına alınmıştır. Koruma altına alınan çocuklara yönelik uygun hizmet modelleri uzman personelimiz tarafından yürütülmektedir. Çocukların üstün yararı ilkesince söz konusu görüntülerle ilgili Şanlıurfa Sulh Ceza Hakimliğine erişim engelleme talebinde bulunulmuştur. Bakanlığımız davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin en yakın takipçisi olacak.”