MUĞLA, TAEKWONDO TÜRKİYE GRUP MÜSABAKALARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Taekwondo Federasyonu paydaşlığında Okul Sporları Taekwondo Liselerarası Türkiye Grup Müsabakaları; Niğde, Bartın, Bingöl ve Muğla olmak üzere 4 ilde gerçekleşti.

Muğla’da Marmaris ilçesinde Amiral Orhan Aydın Spor Salonunda gerçekleşen “Liselerarası Taekwondo Türkiye Grup Müsabakaları”na 15 ilden yaklaşık 350 sporcu katıldı. (Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kütahya, Uşak, Manisa, Muğla)

2 Kortta 3 gün süren müsabakaların açılış seremonisine; Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Marmaris Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nihat Ekinciler, Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Uğur Göktaş, TTF Teknik Kurul Üyesi Oğuz Karakaya ile sporcular, antrenörler, hakem ve izleyiciler katılım gösterdi.

Seremonide İdlip Şehitleri’de unutulmadı. Açılış konuşmalarının ortak vurgusu kahraman ordumuzun ve şehitlerimizin mücadeleleri oldu.

Protokol üyelerinin madalya taktimleri sonrasında ise müsabakalara devam edildi.

İlk günde Muğla’nın Altın Madalyası 46 kg bayanlarda 1. olan  Arzum Ayça Kuşçu’dan gelirken, müsabakaların son gününde ise kapanışın altın madalyası 59 kg’da 1. olan Büşra Öztürk’ten geldi. 63 kg’da 3. olan Şule Gök’le birlikte Muğla’dan 3 sporcu, Yozgat’ta yapılacak olan Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı.

Müsabakalar devam ederken Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mehmet Güçlü, Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Metin Yaman, TTF MHK Üyesi Prof.Dr. Fatih Çatıkkaş ve Öğr.Üy.Dr.Tolga Şahin’in, il temsilcisi Göktaş’a sürpriz ziyaretleri ise damga vurdu.  Kapanış Töreninin madalya taktimlerini ziyarete gelen spor bilim insanlarının yapması, il temsilcisi Göktaş’ın tüm hakemlere teşekkür belgesi vermesiyle müsabakalar sona erdi.

Haber; Türker Çermik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı