BODRUM AK PARTİ’DE İLÇE BAŞKANI GÖREVE DEVAM ETMEYECEK Mİ?

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile partisinin 7. olağan ilçe kongresi sürecinde ilçe başkanlığı görevine devam etmeyeceğini açıkladı.

12 Aralık 2019 tarihinde AK parti İl Başkanlığına yazılı talebiyle yeni kongre sürecinde ilçe başkanı görevine devam etmeyeceğini beyan ettiğini belirten Özmen , “26 Aralık 2019 tarihinde il başkanlığımız ve genel merkezimiz ile yaptığımız istişare ile 7. olağan ilçe kongresi sürecinin ve yeni ilçe yönetimi oluşturulması çalışmalarında, genel merkezimiz çalışmalarını rahatlatmak açısından bu süreçte ilçe başkanlığına aday olmayacağımı belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, 7. Olağan ilçe kongresi sürecinde ilçe başkanlığı görevine devam etmeyeceğini sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

Özmen, açıklamasında, “Bodrum kamuoyuna.  Saygıdeğer basın mensupları ve değerli Bodrumlu hemşehrilerim. Öncelikle yaklaşan yeni yılınızı kutlar, 2020 yılının Bodrum‘umuza, Muğla’mıza ve Ülkemize hayırlar  getirmesini dilerim. 10 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen 6. olağan ilçe kongremizden bu yana Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘a, bir önceki Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Mustafa Ataş’a, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir‘e ve İl Başkanımız Sayın Kadem Mete’ye şükranlarımı sunarım. 7. olağan kongre takvimi sürecimiz Kasım 2019 tarihinden itibaren devam etmektedir. Bu süreçte bildiğiniz üzere yapılması gereken ilçe delege seçimleri 12 Aralık 2019 tarihinde genel merkez teşkilat başkanlığımızca ileri bir tarihe ertelenmiştir. Aynı gün 12 Aralık 2019 tarihinde il başkanlığımıza yazılı talebim ile yeni kongre sürecinde ilçe başkanı görevimde devam etmeyeceğimi beyan ettim. 26 Aralık 2019 tarihinde il başkanlığımız ve genel merkezimiz ile yaptığımız istişare ile 7. olağan ilçe kongresi sürecinin ve yeni İlçe yönetimi oluşturulması çalışmalarında genel merkezimiz çalışmalarını rahatlatmak açısından bu süreçte ilçe başkanlığına aday olmayacağımı belirtmek isterim.” diye ifade etti.

“Bu davada daha birçok görevler var” ifadesini kullanan Özmen, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Partimizin kuruluşundan bu yana hemen her kademede görev aldığım bundan önceki görevlerimde ve son bulunduğum ilçe başkanlığı görevim benim için şereftir. İhtiyaç olduğu anda her kademede her an verilecek göreve hazır olduğum bilinmelidir. Görev sürem boyunca, destekleri için il başkanımız Sayın Kadem Mete ve yönetim kuruluna, Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ve Sayın Yelda Erol Gökcan‘a, değerli ilçe başkanlarımıza,  Bodrum Koordinatörümüz Sayın Hamza Akercan’a, İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Ümmühan Toksöz’e ve İl Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Halil Talha Ülkü ve yönetimlerine teşekkür ederim. İlçe kongresinden bu yana birlikte yol aldığımız yönetim kurulu üyelerime, Kadın Kolları Başkanımız Aydan Korkmaz ve yönetimine, Gençlik Kolları Başkanımız Burak Gödekmerdan ve yönetimine ve çok değerli mahalle başkanları ile tüm teşkilat üyelerine teşekkür ederim. Ayrıca, görev sürem boyunca uyum içerisinde çalıştığımız Kaymakamımız Sayın Bekir Yılmaz’a, değerli kurum amirlerine, STK temsilcilerine ve muhtarlarımıza teşekkür ederim. Bodrum halkının yeni yılını kutlar, 2020 yılının Bodrum Halkına hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Haber: Osman AKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: