Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

SGK İstihdam Teşvikleri Semineri Düzenlendi

Muğla SGK İl Müdürlüğü

Muğla SGK İl Müdürlüğü tarafından, MUTSO Üyelerine 2023 yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Programı kapsamında seminer düzenlendi.

Muğla Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) iş birliğinde 2023 yılı Bilgilendirme ve Rehberlik Programı kapsamında seminer gerçekleştirildi. MUTSO ev sahipliğinde düzenlenen seminere, SGK Muğla İl Müdürü Özkan Arslan, MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ile oda üyeleri katıldı.
Seminerin açılışında konuşma yapan MUTSO Başkanı Karakuş: “Kayıt dışı istihdam ve yabancı çalışanların sosyal hakları konuları, ülkemiz ekonomisi için önemli bir sorun. İşverenlerimizin bu konulardaki yasal mevzuatı bilmesi, bu sorunların önüne geçilmesinde önemli bir basamak. İçinde bulunduğumuz ekonomik konjektürde Kobilerimiz pek çok alanda zorlanıyor. Bu zorlanmaları kolaylaştırma noktasında her bilgi önem arz ediyor. Özellikle istihdama harcanan para, göz önünde bulundurulduğunda, istihdam teşvikleri gibi konular reelde son derece fayda sağlayıcı olacaktır. Bilgilendirme sunumunun ardından reel de yaşadığınız sorunları iletmeniz, sorunların temelinin anlaşılması ve yapılabileceklerin aktarılması amacıyla önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verdi.
Başkan Karakuş’un ardından SGK Muğla İl Müdürü Özkan Arslan, kayıt dışı istihdamın sakıncaları, istihdam teşvikleri, işveren yükümlülükleri, yabancı çalışanların sosyal güvenlik hakları ve çalışma izinleri konularında mevzuat kapsamında bilgilendirme yaptı.
Seminer, soru, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.