Sezon hazırlıkları tamamlandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, 1 Haziran’da başlayan normalleşme ile birlikte yerli ve yabancı turistleri ağırlamak için sezon öncesi hazırlıklar tamamlandı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Gelecek olan misafirlerimiz gönül rahatlığıyla tatillerini burada geçirebilir” dedi.

26 mavi bayraklı plajıyla dünyanın sayılı turizm destinasyonlarından biri olan Muğla’nın Marmaris ilçesinde yeni sezon hazırlıkları tamamlandı. Turkuaz rengi denizi, birbirinden güzel plajları, muhteşem güzellikte koylarıyla ünlü ilçede, Marmaris Belediyesi’ne bağlı ekipler sezon öncesi çalışmalarını tamamladı. İlçe merkezi, Selimiye, Bozburun, Söğüt, Hisarönü, Orhaniye, Turgut mahallelerinde bulunan plajlar sezon öncesi ekipler tarafından hazır hale getirildi.

Belediye Başkanı Mehmet Oktay turistlerin gönül rahatlığıyla Marmaris’te tatillerini yapabileceklerini belirterek, “Yeni normalleşme dönemiyle birlikte, Marmaris tüm unsurlarıyla sezona hazır. İşletmelerimiz de eksiklerini tamamladı. Gelecek olan misafirlerimiz gönül rahatlığıyla tatillerini burada geçirebilir. Alınan tüm önlemlere işletmelerimiz uyuyor, bizler de sürekli denetleyerek kontrollerimizi yapıyoruz” dedi.

Oktay, “Gelen herkesin hakikaten çok keyifli vakit geçirebileceği, tatillerini çok güzel sürdürebileceği en güvenli destinasyonlardan bir tanesi olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Son günlerde vaka sayılarımız da oldukça düşmüş durumda. Tabi ki bunda gerek aşılamanın etkisi gerekse hem kurumların hem de işletmelerimizin önlemlere riayet etmesi etkili oldu. Dediğim gibi burayı tercih edecek tüm misafirlerimiz gönül rahatlığıyla, güven içerisinde tatillerini yapabilirler” açıklamasını yaptı.

İŞLETMECİLER MİSAFİRLERİ BEKLİYOR

İlçede bulunan işletmeciler de hazırlıklarını tamamladı. Misafirlerini ağırlamaya hazır olduklarını belirten işletmeci Salih Yazgan, “Biz Selimiye olarak mahallemizi sezona hazırladık. Salgına rağmen buraları en güzel şekilde dizayn ettik. Biz hazırız, turistlerimizi bekliyoruz. Halk plajımız da tertemiz” dedi. Hijyene önem verdiklerini dile getiren esnaf Ege Hamitoğlu ise “Bozburun olarak sezona hazırız, misafirlerimizi bekliyoruz. Gayet güvenli burası, herkes dikkat ediyor” diye konuştu. 

İlçede yaşayan Hamit Köroğlu da Marmaris’in güzel bir iklime sahip olduğunu vurgulayarak “Buranın havası çok farklı, bazen turistlerin gelmemesine şaşıyorum. Buranın çok güzel bir iklimi var. Balığı, denizi, plajı da güzel” ifadesini kullandı.

Haber: Serkan SOLMAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.